משלוחים והחזרות חינם לכל הארץ

בולדוג אמריקאי

בולדוג אמריקאי

תוכן הכתבה

הבולדוג האמריקאי הוא גזע כלבים גדול שאינו ספורטיבי מארצות הברית עם גוף חסון, ראש רחב, כתפיים שריריות ופנים ארוכות יותר מאשר סוגים פופולריים אחרים של בולדוגים. הכלב החזק הזה הוא גם חיית מחמד חביבה ומגוננת, אהבתו לילדים הופכת אותו לבחירה מצוינת עבור משפחות. למרות גודלו, הבולדוג האמריקאי חושב לעתים קרובות שהוא תינוק קטן שאוהב להתכרבל.

לכלבים האלה יש לסתות חזקות וראשים דמויי קופסה, אבל אפילו עם המראה הלבבי שלהם, הם די זריזים וקלים לרגליהם. עם בולדוג אמריקאי כחיית מחמד, אתה יכול לצפות לנאמנות, חוזק וידידות אולטימטיביים. הם בני לוויה מאושרים ונאמנים שתמיד מוכנים לעבודה או לזמן משחק. בולדוג אמריקאי

מאפיינים של הבולדוג האמריקאי

הבולדוג האמריקאי עושה הכי טוב עם בעלים מנוסים שיש להם זמן לאמן ולתרגל את הכלבים שלהם לעתים קרובות. מכיוון שגזע זה מגן על משפחתו, סוציאליזציה בגיל קטן היא המפתח כדי להבטיח שהכלב שלך מסתדר עם זרים, כלבים אחרים ואפילו חתולים. שימוש באימון חיזוק חיובי יעודד את הבולדוג האמריקאי שלך להפגין את הידידותיות שלו לכל מי שהוא פוגש. שכן, לגזע זה יכול להיות מזג חיבה במיוחד ברגע שהוא מכיר אנשים חדשים.

פעילות גופנית סדירה חשובה לכלבים החזקים הללו כדי לנצח את השעמום, שיכול להתבטא כהתנהגות רעה בבית. בולדוגים אמריקאים אוהבים טיולים נמרצים עם בעליהם, והאישיות הנלהבת שלהם נהדרת למשחק עם מבוגרים וילדים כאחד.

היסטוריה של הבולדוג האמריקאי

בולדוגים אנגליים שימשו במקור לפיתיון שוורים באנגליה של המאה ה-17, ספורט מבעית הכולל כלבים הנלחמים בשוורים. התרגול בוטל מאז, ובולדוגים סללו את דרכם אל חייהן של משפחות ברחבי אנגליה (אפילו הפכו לסמל לאומי).

בולדוגים אנגליים הובאו לצפון אמריקה כדי להשתמש בכוחם ובנחישותם ככלבי חווה. חקלאים גידלו אותם עם כלבי עבודה אחרים כדי להשיג את הגזע הטוב ביותר עבור העבודה הספציפית שלהם. האינטליגנציה, הנאמנות והזריזות שלהם עשו אותם מועילים גם לרעיית צאן וגם לציד.

לפי ה-AKC, אוכלוסיית גזע הבולדוג האמריקאי התדלדלה מאוד במהלך מלחמת העולם הראשונה ומלחמת העולם השנייה. הודות לשני מגדלים נחושים, ג'ון ד' ג'ונסון ואלן סקוט, כלבים אלה אוכלסו מחדש והמשיכו להיות בני לוויה הפופולריים שהם היום.

ככל שהגזע התפתח, בולדוג אמריקאי נחשב כחיית מחמד ידידותית חובה עבור משפחות ברחבי צפון אמריקה. המראה המפחיד והחוזק שלהם הפכו אותם לגזע נהדר לייצג קבוצות ספורט תחרותיות.

מועדון הכלבנות המאוחד הכיר בבולדוג האמריקאי כגזע מובהק בשנת 1999, והגזע הצטרף לשירות המניות של AKC ב-2019.

טיפול בבולדוג אמריקאי

הבולדוג האמריקאי הוא חיית מחמד משפחתית נפלאה. אך גזע זה דורש גם פעילות גופנית ואימונים משמעותיים כדי להיות בן לוויה בריא ומנומס. במחלקת הטיפוח, כלבים קצרי שיער אלו אינם דורשים הרבה מלבד טיפול בסיסי.

פעילות ספורטיבית

בולדוג אמריקאי עושה הכי טוב עם לפחות שעה של פעילות גופנית ביום, אשר הבעלים יכולים לספק באמצעות טיולים יומיומיים או משחק בחצר. לצד עזרה לכלב לשמור על בריאותו ועל משקל מתאים, פעילות גופנית היא דרך מצוינת לשמור על גירוי נפשי של גזע זה.

ללא מספיק פעילות גופנית, בולדוגים אמריקאים נוטים למצוא בידור משלהם. מה שעלול להוביל להתנהגויות הרסניות כמו לעיסת רהיטים או להיכנס לפריטים אסורים בבית. גזע זה מתאים בעיקר למשפחות פעילות שנהנות מהרבה זמן משחק עם הכלבים שלהם. הבולדוג האמריקאי שלך ישמח להצטרף אליך לטיולים, ריצות, טיולים ומשחקים כמו אחזור או משיכת חבל.

טיפוח

טיפוח מינימלי נדרש לפרווה הקצרה והעדינה של הבולדוג האמריקאי, אך גזע זה אכן מנשיר כל השנה. כלבים אלה בדרך כלל נהנים מטיפוח, וצחצוח שבועי יעזור באופן משמעותי לבעלים לנהל נשירה.

ידוע שלבולדוגים אמריקאים יש בעיות עם ריר עודף,הריור שלהם טבעי. הקפד לשמור על קמטים נקיים מלחות עודפת כדי למנוע הצטברות חיידקים או זיהומים. כמו כלבים אחרים, בולדוג אמריקאי דורש אמבטיות רגילות, גזירת ציפורניים וניקוי אוזניים. יש לגזוז את הציפורניים שלהם כל כמה שבועות כדי למנוע צמיחת יתר וכאב. לגבי ניקוי האוזניים, יש לנקות לפי הצורך כדי למנוע זיהומים.

הַדְרָכָה ואילוף

אימון עקבי הוא חובה לגזע זה, הם אוהבים ללמוד. אילוף הכלב שלך בצייתנות בסיסית יכול להתחיל כבר בגיל שישה עד שמונה שבועות. יש צורך בסוציאליזציה לאחר שגורים קיבלו את החיסונים הדרושים כדי להיות בטוחים בציבור.

בולדוג אמריקאי יכול להזדקק לעזרה בכל הנוגע להתנהגות מקובלת סביב זרים וחיות אחרות. זה יעזור לכלב שלך להפוך לבן לוויה ידידותי ולהימנע מתוקפנות מיותרת. מאחר שהכלבים האלה מסתדרים הכי טוב באהבה ובתשומת לב של בעליהם, הם גם מגיבים טוב מאוד לשיטות חיזוק חיוביות. הציעו חטיפים לכלבים כפינוקים, חיבה וזמן משחק כפרס על התנהגות רצויה. האילוף צריך להיות עקבי ומתמשך לאורך כל חיי הכלב.

בעיות בריאות נפוצות

כמו כלבים גזעיים אחרים, גזע זה יכול להיות מועד לחששות בריאותיים גנטיים מסוימים. מגדלים אחראיים יבדקו כלבים הורים פוטנציאליים לפני הרבייה כדי להימנע מהעברת בעיות אלו לגורים.

להלן בעיות בריאות שכדאי להיות מודעים אליהן עם גזע זה:

  • דיספלזיה במרפק וירך– נפוץ בגזעי כלבים גדולים, דיספלזיה נגרמת על ידי מום במפרקי הכלב כשהם מתבגרים.
  • Lipofuscinosis neuronal Ceroid- הפרעה תורשתית זו משפיעה על מערכת העצבים המרכזית של הכלב שלך. בדיקות גנטיות יכולות לקבוע אם מחלה זו קיימת בקווי דם ספציפיים.
  • אלרגיות– בולדוג אמריקאי עלול לפתח אלרגיות הנגרמות על ידי מערכת חיסון פעילה מדי. בעוד גורים רבים צומחים מזה, תסמינים אלה ניתנים לניהול בכלבים מבוגרים. הווטרינר שלך עשוי להמליץ ​​על בדיקת אלרגיה למזון אם קיימים תסמינים כמו אדמומיות, עור מגרד או ללקק כפות.

דיאטה ותזונה

בולדוג אמריקאי מסתדר הכי טוב עם מזון איכותי לכלבים המכילים חלבון בשר המופיע כמרכיב הראשון. הימנע מהאכלת יתר כדי למנוע עלייה מיותרת במשקל, שעלולה לגרום לבעיות מפרקים. הווטרינר שלך עשוי להמליץ ​​גם על חומצות שומן אומגה 3 לבריאות המפרקים.

יחד עם שמירה על רכיבי התזונה הנכונים, חשוב להיות מודעים לכל אלרגיה למזון שעלולה להיות לכלב שלך אם הוא נאבק עם עור אדום ומגרד. שוחח עם הווטרינר שלך כדי לקבוע תזונה מתאימה וגודל מנות לכלב שלך בהתבסס על גילו, משקלו, רמת הפעילות והצרכים הרפואיים הספציפיים שלו. בדיקות אלרגיה מספקות את התוצאות המובהקות ביותר. אך הבעלים יכולים גם לעבור לאט לאט בין אפשרויות חלבון שונות כדי למצוא את התוצאות הטובות ביותר.

סקירה כללית של בולדוג אמריקאי

יתרונות
  • חברים ידידותיים ואוהבים לילדים ולמבוגרים כאחד
  • נהדר עבור בעלים פעילים
  • מעיל בעל תחזוקה נמוכה
חסרונות
  • נוטה להזיל ריר
  • עשוי לדרוש דיאטה מיוחדת
  • זקוק להרבה פעילות גופנית וסוציאליזציה כדי להיות מנומס ורגוע

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיתוף המאמר:

מאמרים קשורים

אילוף סנט ברנרד

סן ברנרד (St. Bernard)

האם אתה בעלים של סן ברנרד, או שוקל להביא אחד לביתך? מאמר זה הוא קריאת חובה עבורך. אנו מתעמקים בכל מה שצריך לדעת על הגזע

קראו עוד »
דילוג לתוכן