משלוחים והחזרות חינם לכל הארץ

בורדר קולי

בורדר קולי

תוכן הכתבה

בורדר קולי (Border Collie), מכור לעבודה מבריק להפליא, הוא כלב מדהים, אולי קצת מדהים מדי עבור הבעלים ללא זמן, אנרגיה או אמצעים להעסיק אותו. כלבים אנרגטיים אלה יתייצבו לזמן חיבוק כאשר יום העבודה יסתיים. הם רועים אתלטיים בגודל בינוני העומדים בגובה 18 עד 22 אינץ' בכתף. המראה הכללי הוא של עובד שרירי אך זריז שלא מקולקל באופנות חולפות. גם המעיל המחוספס וגם המעיל החלק מגיעים במגוון צבעים ודוגמאות. עיני השקד הן המוקד של הבעה אינטליגנטית. מבט עז, 'עין הרועים' המפורסמת של הגבול, הוא סימן היכר של גזע. בתנועה, גבולות הם בין האזרחים הזריזים, המאוזנים והעמידים ביותר של ממלכת הכלבים. לאינטליגנציה, האתלטיות ויכולת האימון של Borders יש מוצא מושלם באימוני זריזות. עבודה לביצוע, כמו זריזות או עבודת צאן או צייתנות. היא המפתח לאושר הגבול. חביבים בקרב חברים, הם עשויים להיות שמורים עם זרים.

 

בריאות של בורדר קולי

הבורדר קולי הוא בדרך כלל גזע מאוד עמיד ובריא, ומגדל אחראי יבדוק את גידולי הגידול עבור מצבים בריאותיים כגון דיספלזיה של מפרק הירך, ניוון כליות מתקדם, חירשות, אפילפסיה, חריגות עיניים של קולי, ליפופוסצינוזה עצבית סרואיד ותסמונת נויטרופילים לכודים. יש לבדוק את האוזניים של BC באופן קבוע לאיתור סימני זיהום, ולצחצח את השיניים באופן קבוע.

כיצד לטפח בורדר קולי?

ישנם שני סוגי פרווה בגזע: 
הפרווה המחוספסת באורך בינוני, בעוד הפרווה החלקה קצרה וגסה יותר. שתיהן שכבות כפולות צפופות ועמידות בפני מזג אוויר.
הטיפוח זהה לשניהם:
מעבר על הכלב עם מברשת סיכות פעם או פעמיים בשבוע, לעתים קרובות יותר במידת הצורך, כדי לשמור על המעיל נקי מחצלות, סבכים, לכלוך ופסולת. במהלך עונת הנשירה, יש צורך בצחצוח יומי. כמו בכל הגזעים, יש לגזוז את הציפורניים של ה-BC באופן קבוע.

הגזע האתלטי הוא אנרגטי במיוחד ודורש פעילות גופנית יומיומית מעבר לטיול מסביב לרחוב או להשתוללות מהירה בחצר. הם משגשגים כשיש להם עבודה לעשות ומקום לרוץ. יש לספק לבורדר קולי שאינו עובד פעילות גופנית נמרצת מדי יום. ברור שזהו גזע לבעלים פעיל, ולא למי שמעדיף להישאר בבית או שנוסע מהבית לעתים קרובות. הקולי לעתים קרובות משתתפים (ומצטיינים) באירועי רעיית צאן, שלא לדבר על ציות, זריזות, תחרויות ראלי ומעקב, וענפי ספורט כגון מעוף דיסק וכדור כדור.

אימון ותרגול

סוציאליזציה מוקדמת חיונית במיוחד עם הבורדר קולי, הכרוכה בחשיפה חיובית למגוון רחב של אנשים ומצבים מגיל גור מוקדם ועד כשבעה חודשים. אימון צייתנות שמתחיל מוקדם ונמשך לאורך כל חייו של ה-BC ישאיר אותו מאושר ויספק גירוי נפשי נחוץ. בורדר קולי הם אינטליגנטיים ביותר ובעלי יכולת אימון גבוהה והם כוכבי על בפעילויות כלבים כמו רעייה, ציות וזריזות. בשל נטייתם לרעות בעלי חיים ואנשים, הם מסתדרים הכי טוב עם ילדים מבוגרים ומתנהגים היטב. הם אוהבים את משפחותיהם אך עשויים להיות מסויגים במקצת עם זרים.

תזונה של בורדר קולי

הבורדר קולי אוכל מזון איכותי לכלבים, בין אם מיוצר באופן מסחרי ובין אם הוא מוכן ביתי עם פיקוח ואישור של הוטרינר שלך. כל דיאטה צריכה להתאים לגיל הכלב (גור, מבוגר או קשיש). חלק מהכלבים נוטים לעודף משקל, הקפידו על צריכת הקלוריות ורמת המשקל של הכלב שלכם. פינוקים יכולים להיות כלי עזר חשוב באימון, אבל יותר מדי חטיפים לכלבים עלולים לגרום להשמנה. למד אילו מזונות אנושיים בטוחים לכלבים, ואילו לא. בדוק עם הווטרינר שלך אם יש לך חששות לגבי המשקל או התזונה של הכלב שלך. מים נקיים וטריים צריכים להיות זמינים בכל עת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיתוף המאמר:

מאמרים קשורים

כלב רועה אסייתי

רועה אסייתי (Central Asia Shepherd Dog)

כלבי רועים אסיאתיים, הידועים בנאמנותם ובאינטליגנציה שלהם, הם גזע כלבים שבאמת שווה להכיר. מאמר זה מתעמק בטמפרמנט, בהתנהגות ובתכונות האישיות הייחודיות של הכלבים הללו. בנוסף,

קראו עוד »
דילוג לתוכן