משלוחים והחזרות חינם לכל הארץ

האוגרת שלי בהריון – מה עושים?

אוגרת בהריון

תוכן הכתבה

כל מי שמגדל אוגר מכיר היטב את היתרונות הנפלאים שיש בגידול המכרסמים החמודים האלו. אך בבד בד חשוב גם להכיר את האתגרים ובפרט את יכולת הרבייה המופלאה שלהם. אם אתם מגדלים זכר ונקבה, עליכם לדעת שהריון של האוגרת הוא רק עניין של זמן. אם זה אכן קרה אז זוהי אחריות שלכם לדאוג להריונית הפרוותית לתנאים מתאימים לקראת ההמלטה. 

כאן אצלנו באתר תוכלו למצוא את כל הציוד לאוגרים שאתם צריכים בסיטואציה הזו, כגון: כלוב לאוגריםאוכל איכותי לאוגרים ועוד. ואתם מוזמנים תמיד להתייעץ איתנו בנושא טלפונית. כעת, בואו נעבור על נקודות חשובות שיעזרו לכם להכין את עצמכם לחוויה. בעיקר לעזור לאוגרת שלכם לצלוח את התקופה בשלום. 

הריון של אוגרת 

אוגרת מגיע לבגרות מינית בגיל ארבעה עד שישה שבועות לערך. אם היא חולקת את הכלוב שלה עם אוגר זכר אז הריון זה עניין כמעט ודאי. צריך לקחת זאת היטב בחשבון ובנוסף לזכור כי גורים של אוגרים מגיעים בדרך כלל בעשיריות אחרי הריון של 30 ימים. אם אתם רוצים להימנע מהריון אז חשוב להפריד כמובן. אם אימצתם אוגרת בוגרת, אז חשוב לוודא שהיא לא שהתה בכלוב עם זכר ב-30 היום האחרונים. ואם האוגרת שלכם אכן נכנסה להריון – אלו הדברים שצריך לדעת. 

אוגרת בהריון – אלו הדברים שצריך לדעת

ככלל, אין סוג מיוחד של כלובים לאוגרות בהריון, אבל כן יש שלושה דברים עיקריים שחשוב להקפיד עליהם – מרווח מספק, מצע קינון ופעילות גופנית ועכשיו נפרט על כל אחד מהם:

1. מקום:

החלל זה עניין חשוב למדי בתקופת ההריון ועלינו לוודא כי לאוגרת יש מספיק מקום בכלוב. אם היא חולקת אותו כעת עם אוגרים נוספים, בהחלט כדאי לשקול רכישה של כלוב פרטי לתקופת ההריון ולאחר הלידה לפחות. הכלוב צריך להיות מרווח באופן כזה שיאפשר לה לבחור בעצמה נקודה נוחה לקינון שבה תוכל להמליט ולטפל בגורים. כמו כן היא תצטרך מספיק מקום לזוז בו ולכן עניין המקום הוא הבסיס החשוב ביותר בשלב הראשון. אם הכלוב הנוכחי גדול מספיק, הצעד הנכון ביותר הוא להשאיר אותה שם ועדיף להעביר את שאר הדיירים לסביבה חדשה כדי לחסוך ממנה את הסטרס הכרוך בכך. 

פרפלאסט פאולה כלוב לאוגרים

2. מצע קינון:

בתקופת ההריון המצע של האוגרת בכלוב חייב להיות נקי. כדאי להחליף אותו בתדירות מפני שלאחר ההמלטה לא ניתן יהיה להחליף אותו במשך מספר שבועות. בנוסף, מומלץ לספק לה כמה סוגים שונים של בדים רכים, מגבות ונייר טואלט. אותם היא תלעס במהלך ההריון וגם תוכל להתחבא בהם ולשחק איתם. כל האוגרים אוהבים להתחפר ולבנות קינים, אבל אצל אוגרות בהריון זו ממש אובססיה וצורך אבולוציוני חשוב. 

3. פעילות גופנית:

בניגוד לבעלי חיים רבים אחרים, אוגרות בהריון פעילות הרבה יותר מבשגרה. אם אתם רואים את האוגרת אגב פעילה במיוחד בנקודה כלשהי במהלך ההריון, יש סיכוי לא רע שביום למחרת כבר תראו לידה של גורים קטנים וחמודים. חשוב לזכור לדאוג למספיק מקום לפעילות וגם לצעצועים ומתקנים שיאפשרו זאת. 

האם יש צורך בתפריט מיוחד?

לא, המזון לאוגרים המסחרי איכותי סטנדרטי לגורים בהחלט יספיק. אם מתחשק לכם לפנק את האמא לעתיד אז אפשר בהחלט לרכוש חטיפים לאוגרים. בנוסף, אם תתנו לה חטיפים ביד בתקופה הזו זה יעזור לחזק את הקשר ביניכם ואת הביטחון שלה ויקל עליה במלאכת גידול הגורים לאחר מכן. 

מזון לאוגר

קיקי מזון לאוגר

לקראת ההמלטה ולאחריה

אוגרות בהריון עשויות להיות מצוברחות ולא ממש נעימות. אם זה אכן המצב אז רצוי להניח להן ולתת להן זמן לבד כמה שיותר. עוד במהלך ההריון ולקראת הלידה חשוב להרחיק את כלי המזון והאוכל כמה שרק ניתן מאזור הקינון. לאחר ההמלטה חשוב מאד לתת לאוגרת ולגוריה כמה שיותר ספייס. למרבה הצער, כאשר אנשים מתערבים באיזור הקינון, זה עשוי להביא למצב שבו האם הורגת חלק מהגורים שלה ולפעמים אפילו את כולם. 

גיליתם שהאוגרת בהריון? – צרו קשר ותנו לנו לעזור

אפשר לראות שהשינויים לקראת ההמלטה הם לא מרחיקי לכת, אבל אלו בכל זאת דברים שחשוב מאד לשים אליהם לב. לקראת ההכנה של סביבה המחייה החדשה אתם מוזמנים ליצור קשר עם צוות המומחים שלנו ואנו נשמח להכווין אתכם באופן ספציפי ולעזור לכם להתכונן כמו שצריך לקראת התקופה הקרובה. בהצלחה! 
 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיתוף המאמר:

מאמרים קשורים

אקיטה אמריקאי

אקיטה אמריקאי | American Akita

במאמר זה אנו מתעמקים בעולמו של האקיטה האמריקאית, זן ייחודי ונאמן האהוב על רבים. נחקור את המאפיינים הפיזיים המייחדים את הגזע הזה, נדון בהבדלים בין

קראו עוד »
חתול קורניש רקס

חתול קורניש רקס (Cornish Rex)

צלילה עמוקה לתוך עולמו של חתול קורניש רקס, גזע חתולים הידוע באופיו השובב, החברותי ובמראהו הייחודי. נחקור את ההיסטוריה שלו, את מאפייניו ואת הקשר החזק

קראו עוד »
דילוג לתוכן