משלוחים והחזרות חינם לכל הארץ

הכלב שלי קופץ על האורחים – למה זה קורה ואיך למנוע את זה?

כלב קופץ על ילד קטן

תוכן הכתבה

כלבים הם הרבה פעמים יצורים נלהבים ומלאי אנרגיה, לפעמים אפילו קצת יותר מדי. נכון, בגדול מדובר בתכונה חיובית וכלב שמח זה בדרך כלל כלב בריא. התלהבות יתר היא דבר שיכול להיות גם לא טוב ובעוד אנו הבעלים של הכלב ערוכים להכיל תכונות אופי שכאלו. עבור האורחים שלנו זו לא תמיד התנהגות רצויה ונעימה שהכלב שלנו קופץ עליהם. בין אם אלו ילדים קטנים, אנשים מבוגרים או סתם כאלו שלא ממש מתחברים לכלבים ומקבלים מגע וקרבה בהבנה. כלב שקופץ על האורחים זה לא דבר רצוי וכדי למנוע את זה חשוב להבין בכלל מאיפה זה נובע. 

אנחנו רוצים לדבר על כל הדברים האלו בדיוק. רגע לפני שנתחיל חשוב להזכיר שכאן באתר תוכלו למצוא מגוון של מוצרים כמו חטיפים לכלביםצעצועים לכלבים ועוד שיעזרו לכם בתהליך החינוך של הכלב כשתרצו להרגיל אותו לא לקפוץ על האורחים שלכם. מוזמנים להתייעץ עם המומחים שלנו בכל זמן!

למה הכלב שלי קופץ על האורחים?

ככלל – הסיבה שכלבים חוזרים על התנהגויות מסוימות היא שהם זוכים לתגמול עליהן. אצל כלבים יש כל מיני סוגים של תגמול, אבל כמעט שאין תגמול גדול יותר מיחס מבעלים ומבני אדם באופן כללי. כשכלב קופץ על אנשים ומקבל מהם תגובה – היחס הוא זה שיגרום להם לחזור על הפעולה הזו שוב ושוב. זה נכון כשמדובר ביחס חיובי של ליטוף, משחק או מילה טובה, אבל גם במקרים של תגובה שלילית לכאורה. כשכלב קופץ על אנשים וזוכה לדחיפה קלה או תפיסה של כפות הרגליים רוב הסיכויים שזה יתפרש כמשחק ורק יעודד עוד יותר לחזור על הפעולה. 

איך עושים שזה יפסק?

ממש כמו התנהגויות אחרות אצל כלבים שנרצה לעודד או למגר – מילת המפתח כאן היא התניה. כדי למנוע את הקפיצות עלינו להבהיר לכלב שלנו שמדובר בהתנהגות לא רצויה ולתת חיזוקים חיוביים בכל פעם שהוא מפגין את ההתנהגות המצופה ממנו.

5 דרכים שיעזרו לנו למנוע את התופעה 

1. אל תתנו לכלבים שלכם לקפוץ עליכם כשאתם מגיעים הביתה:

אל תראו שמחה וחיבה אם הכלב קופץ עליכם כשאתם נכנסים. מה שצריך זה פשוט להתעלם ואפשר גם להשפריץ מים בעדינות עם רובה מים קטן. עשו זאת עד שהכלב מפסיק את הקפיצות לחלוטין. 

2. השתמשו בפקודת ״שב״:

כבר הספקתם ללמד את הכלב שלכם תרגילים בסיסיים? מצוין. נסו להשתמש בפקודת ״שב״ בכל פעם שהכלב שלכם קופץ עליכם או על האורחים. כמובן צ׳פרו אותו בליטוף, מילה טובה וחטיף שזה קורה. זוהי בעצם התניה חיובית והכלב מבין עם הזמן שכאשר שהוא נמנע מלקפוץ על אנשים הוא זוכה לחיזוק חיובי. 

3. היעזרו בצעצועים:

חשוב לדעת שאת הקפיצות קשה למגר לחלוטין. עד שזה יקרה אז צריך למצוא דרכים נקודתיות למנוע את זה. אפשרות לא רעה היא שימוש בצעצועים ומשחקים כשאורחים מגיעים. כלבים עסוקים הרבה פעמים ישכחו מהרצון שלהם לקפוץ עליהם. באופן כללי – אם הכלב שלכם מפגין התנהגות בלתי רצויה כשמגיעים אנשים הביתה ניתן להיעזר בצעצועים להסחת הדעת. 

4. אומרים שלום בכריעה:

הכלבים שלכם רוצים להיות קרובים אליכם וזה בהחלט מובן. כדי למנוע מהם קפיצות על האורחים, צריך למנוע מהם קודם כל לקפוץ עליכם. כשאתם נכנסים הביתה היכנסו בכריעה וכך תנטרלו את הצורך של הכלב שלכם לקפוץ. כשזה קורה שווה לצ׳פר אותו עם חטיף ולחזק את ההתנהגות הזו. 

5. ערכו היכרות רגועה עם האורחים:

החזיקו את הכלב עם רצועה כשהאורחים מגיעים וערכו ביניהם היכרות באופן רגוע ומבוקר. אם אלו אורחים שמשתפים פעולה שווה לבקש מהם לקבל את הכלב בכריעה וליטוף בעצמם. 

היעזרו בחטיפים וצעצועים מאתר גג לחיות

כמו שאפשר להבין – גם את ההתנהגות השלילית הזו אצל כלבים ניתן למנוע דרך חיזוקים והתניות. באופן כללי צריך לדעת שחיזוקים חיוביים יעילים הרבה יותר. עם חטיפים וצעצועים בסיסיים (וכמובן עקביות והתמדה) תוכלו למנוע מהכלב שלכם לקפוץ על האורחים. כאן באתר תוכלו למצוא מגוון של חטיפים וצעצועים לכלבים וכן ציוד לכלבים במחירים מעולים. אתם מוזמנים להתייעץ עם צוות המומחים שלנו בכל שלב!

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיתוף המאמר:

מאמרים קשורים

כלב רועה אסייתי

רועה אסייתי (Central Asia Shepherd Dog)

כלבי רועים אסיאתיים, הידועים בנאמנותם ובאינטליגנציה שלהם, הם גזע כלבים שבאמת שווה להכיר. מאמר זה מתעמק בטמפרמנט, בהתנהגות ובתכונות האישיות הייחודיות של הכלבים הללו. בנוסף,

קראו עוד »
דילוג לתוכן