משלוחים והחזרות חינם לכל הארץ

חתולים ואזעקות: טיפים להתמודדות נכונה

חתול מפוחד באזעקות

תוכן הכתבה

אחד האתגרים של כל מי שמגדל בעל חיים בישראל קשור במצב הביטחוני. בפרט בהתנהלות נכונה בזמנים מתוחים עם נפילות טילים ואזעקות. בסך הכל מדובר בתקופות רוויות מתח ואפילו פחד וחרדה. זה אך טבעי שגם החברים שלנו על ארבע יחושו אותה.

נראה שתמיד כשמדברים על הנושא החשוב הזה מתייחסים בעיקר לכלבים. אך האם ידעתם שגם חתולים סובלים לא מעט מחרדות בזמן אזעקות וטילים. אז נכון, יש הבדל מסוים בין המנגון של כלבים וחתולים במצבים הללו. גם כאן נוכל לשמור על בריאות החתולים שלנו לאורך זמן. אם רק נדע איך להתנהל נכון בסיטואציות הללו ואיך להתכונן אליהן מראש. 

לפני שנתחיל ונגע בכל הנקודות החשובות נזכיר שכאן באתר תוכלו למצוא מבחר גדול של ציוד שיעזור לכם במשימה. אתם מוזמנים להתייעץ איתנו בנושא בכל זמן. 

מה חתולים מרגישים בזמן אזעקה?

עוד לפני שבכלל עונים על השאלה הזו כדאי לשאול את עצמנו איך אנחנו מרגישים בזמן אזעקה. ובכן – בהנחה שאנחנו לא אנשי מוסד או חיילים ביחידת עלית של הצבא. סביר מאד שנחוש מתח, פחד ממה שעומד להגיע ומחשש לפגיעה, תחושה של תסכול על הפגיעה בשגרת החיים שלנו. כשאנו מרגישים את כל הדברים האלו, אנו בדרך כלל מתנהגים בהתאם. רובינו נידרך באופן מיידי, נמהר לרוץ למרחב המוגן. אולי אפילו נצעק מתוך פחד או בגלל שאנו קוראים לאנשים אחרים בבית ובעצם נפגין הרבה מאד מתח ופחד. 

החתולים שלנו הם המראה שלנו גם בזמן אזעקות 

ובכן – הדבר הראשון שצריך לזכור זה שהחתולים שלנו (וזה נכון לגבי מרבית חיות המחמד) הם בסך הכל מראה שלנו. הם ירגישו איך שאנחנו נגרום להם להרגיש פחות או יותר. זה אומר שאם בזמן אזעקה נתנהג בצורה הזו, זה ישפיע כמעט בוודאות על הלך הרוח של החתול שלנו. נכון, האזעקה עצמה עשויה להיות מעט מבהילה. אבל היא לכשעצמה בדרך כלל לא מספיקה כדי לעורר חרדה אצל חתולים. הם בעצם לא מבינים מה המשמעות שלה ומה עומד מאחוריה. 

חרדה וסטרס אצל חתולים אגב הם מקור להרבה מאד בעיות שונות. החל ממצבים רפואיים ומחלות שונות ועד לבעיות התנהגות שקשה לתקן. על כן, עוד לפני שנשאל את עצמנו מה אפשר לעשות כדי לשמור על החתולים שלנו רגועים בזמן אזעקות. חשוב להסתכל על עצמנו ולוודא שאנו מפגינים קור רוח עד כמה שרק ניתן.

איך להכין את החתול לתקופות של אזעקות?

  • לאטום את החלונות והפתחים בבית: נכון, הרעש של האזעקה הוא לא הגורם הראשי לפחד, אבל עדיין יש לו חלק בעניין. במיוחד אם כשהוא מתלווה לתחושה הכללית בבית. נסו לאטום את החלונות והדלתות כך שהרעש יהיה פחות חזק. אפשר גם להדליק טלוויזיה או רדיו, כל עוד אתם עדיין שומעים את האעזקה כמובן. 

  • הכינו פינה לחתול בממ״ד: ברגעי השיא ישנם ימים שלמים בהם מבלים בממ״ד. צריך להתכונן גם למצב שבו החתול שלנו ישהה בו במהלך שעות היום. הכינו פינה עם כלי אוכל ומים, מיטה נוחה לחתול

מיטת אוהל לחתול סופר פטס עם כרית נשלפת כחול

מיטת אוהל עם כרית מרופדת לחתול 2 ב-1 סופר פטס

  • הרגילו את החתול לממ״ד בשגרה: אם החתול שלכם לא רגיל למרחב המוגן, סיכוי סביר שהוא לא יכנס אליו בזמן חירום. מומלץ להרגיל אותו לממ״ד מראש ואפשר להיעזר בציוד כגון צעצועים לחתולים, פינוקים/חטיפים על מנת לגרות אותו פנימה. 

חטיף לכלב באדי סנאק

חטיף לכלב באדי סנאק קלציום לכלב בציפוי עוף מיובש 500 גרם

צעצוע לייזר לחתול

 

 

צעצוע לייזר כף יד לחתול

  • משחקים ומתקני גירוד: יכול מאד להיות שעל אף כל הצעדים שנקטתם, החתול שלכם עדיין ירגיש מתח וחרדה וזה אך טבעי. חשוב מאד שנאפשר לו פורקן לרגשות האלו. זה משהו שאפשר לעשות ממש בקלות עם מגוון של צעצועים לחתולים. האופציה הטובה ביותר אגב היא מתקן גירוד לחתול עם מרקמים שונים שאפשר לשרוט עם הציפורניים ושאפילו אפשר לטפס ולנוח עליו. 

מתקן גירוד מנשון 100 קפוצינו

מתקן גירוד לחתול מנשון 100 Petrebels

זכרו – הכל מתחיל ונגמר בהתנהגות שלכם

כאן באתר תוכלו להצטייד מראש עם ציוד לחתולים שאתם צריכים לתקופות המתוחות – צעצועים וחטיפים, מיטה נוחה ונעימה לממ״ד ואפילו כלובי אילוף לחתולים שממש מרגישים רע בזמנים האלו. אתם תמיד מוזמנים להתייעץ בנושא וחשוב מאד לזכור שהחתול ירגיש כמו שאתם מרגישים. נסו לשמור על קור רוח ורוגע, זה יעזור לכם לעבור את התקופה הזו יותר בקלות. זה יקל גם באופן משמעותי על החתול שלכם והלוואי ונדע רק שקט ושלום! כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיתוף המאמר:

מאמרים קשורים

דילוג לתוכן