משלוחים והחזרות חינם לכל הארץ

כל מה שרציתם לדעת על כלבים מעורבים

כלבים מעורבים

תוכן הכתבה

כל מי שמתעניין בכלבים ובעלי חיים יודע שהכלביות וההסגרים ברחבי ישראל עולים על גדותיהם והרבה מאד כלבים זקוקים לבית וקורת גג. כאשר עבור רבים מהם הסוף הוא לא סוף שמח בכלל. אותם הכלבים שאפשר למצוא במקומות האלו הם על פי רוב כלבים מעורבים שהרבה פעמים לא מוצאים בית. זאת בגלל שאנשים מחליטים לא אחת לגדל דווקא כלבים גזעיים, כאלו שאף לא מתקשים למצוא בית חם. 

בדיוק בגלל זה חשוב להכיר את הבעיה הזו ובעיקר להבין את היתרונות הרבים שבגידול כלבים מעורבים. בואו ננסה להבין מהם היתרונות והחסרונות של הדבר, נכיר את סוגי הכלבים שניתן לערבב ונדבר על נושאים חשובים נוספים כמו תוחלת החיים הממוצעת של כלבים מעורבים, התאמה למשפחות עם ילדים ועוד. 

אם החלטתם לאמץ כלב חמוד בשעה טובה, נזכיר שכאן באתר תוכלו למצוא את כל הציוד והמזון האיכותי לגידול של. אתם מוזמנים להתייעץ עם המומחים שלנו בכל שלב!

היתרונות והחסרונות של כלבים מעורבים

היתרונות 

  • בריאות: כלבים מעורבים בריאים יותר ובבעלי סיכון נמוך יותר לבעיות בריאותיות של גזעים ספציפיים. 
  • תכונות ייחודיות: הם בעלי מאגר תכונות מרשים יותר שמגיעות מגזעים שונים. 
  • הסתגלות: הם נוטים להסתגל בקלות רבה יותר לכל סביבה. לכן הם יכולים להתאים כמעט בכל מקום. 

החסרונות 

  • אי ודאות לגבי האופי: קשה לחזות את האופי וההתנהגות של הכלב כי אין לדעת איזה גזע יהיה הדומיננטי. 
  • ידע מוגבל: כלבים מעורבים הם הרבה פחות מתועדים ולכן קשה לקבל מידע על ההיסטוריה שלהם. 
  • אנרגיה מוגברת: כלבים מעורבים מגזעים אנרגטיים עשויים להיות היפראקטיביים הזקוקים להרבה פעילות גופנית וחופש תנועה. 

אילו סוגי גזעים ניתן לערבב?

ישנם אינספור שילובים של גזעי כלבים שניתן לערבב, וכתוצאה מכך מגוון עצום של כלבים מעורבים. כמה דוגמאות נפוצות ופופולריות הן:

  • הלברדודל (לברדור רטריבר ופודל)
  • גולדנדודל (גולדן רטריבר ופודל)
  • קוקאפוס (קוקר ספנייל ופודל)

למעשה כל שילוב של שני גזעים או יותר יביא לתוצאה של כלב מעורב עם מאפיינים ותכונות ייחודיות.

כלב קוקאפו
כלב קוקאפו
גולדנדודל
כלב גולדנדודל בצבע חום
לברדודל
כלב לברדודל שחור

תוחלת החיים 

תוחלת החיים הממוצעת של כלב מעורב היא נתון שיכול להשתנות בהתאם לגורמים שונים. לרבות גודל, גנטיקה, בריאות כללית ואופי הטיפול בכלב. ככלל, כלבים מעורבים נוטים להיות בעלי תוחלת חיים דומה לכלבים גזעיים על הסקאלה שבין 10 ל-15 שנים בממוצע.

אילוף כלבים מעורבים

אילוף כלבים מעורבים דומה לאילוף של כל גזע כלבים אחר. חשוב להתחיל בגיל צעיר, להיות עקבי ולהקפיד על חיזוק חיובי. כלבים מעורבים יכולים לרשת תכונות שונות מגזעים שונים. לכן הבנת המאפיינים האישיים של כל כלב היא חיונית. התאמת גישת האילוף ובחירת שיטות המבוססות על הטמפרמנט ורמות האנרגיה של כל כלב יסייעו בעיצוב אישיות צייתנית ונוחה. סבלנות, עקביות וחיזוק חיובי הם המפתח לאילוף כלבים מוצלח.

האם הם מתאימים למשפחות עם ילדים?

כן, כלבים מעורבים יכולים בהחלט להתאים למשפחות עם ילדים. ההתאמה של כלב מעורב למשפחה עם ילדים תלויה כמובן במשתנים כמו מזג, גודל ורמות האנרגיה. כמובן שחשוב להקפיד על תהליכי התאקלמות והתאמה סבלניים ולעשות את הדברים צעד אחר צעד. 

האם הם זקוקים לטיפול מיוחד ושונה והאם זול יותר לגדל אותם?

כלבים מעורבים בדרך כלל אינם דורשים טיפול שונה או מיוחד בהשוואה לכלבים גזעיים. יש להם צרכים בסיסיים דומים הכוללים פעילות גופנית סדירה, תזונה נכונה, טיפוח וטיפול וטרינרי שגרתי. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון כל תכונה בריאותית או התנהגות ספציפית  פוטנציאלית שעשויה להגיע מאחד ההורים בתערובת. 

באשר לעלות, אפשר לראות שלרוב אין הבדל משמעותי. אם כבר אז גידול של כלב מעורב יהיה בדרך כלל זול יותר. זאת בהשוואה לכלבים גזעיים המצריכים טיפולים מיוחדים. למשל שימוש בתרופות מסוימות שעולות הרבה כסף.

לסיכום 

כך או כך צריך לזכור שגידול של כלב זה משהו שעולה כסף וצריך להיערך לקנייה של מוצרים שונים כמו מזון איכותי לכלבים, מיטה נוחה, קולר, צעצועים לכלבים, חטיפים לכלבים ועוד. כאן באתר תוכלו למצוא את המוצרים הטובים ביותר בשוק במחירים נוחים ומשתלמים בלבד. אם החלטתם לאמץ כלב, אנחנו מאחלים לכם המון בהצלחה. נשמח כמובן לסייע לכם ולעזור עם הציוד המתאים!כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיתוף המאמר:

מאמרים קשורים

דילוג לתוכן