משלוחים והחזרות חינם לכל הארץ

מהם ההבדלים המרכזיים בין אילוף כלבים לאילוף חתולים?

אילוף כלבים / חתולים

תוכן הכתבה

אילוף של כלבים וחתולים אינו תהליך זהה ומצריך הקשבה, הכלה ומשוב חיובי – בכדי להגיע לתוצאות הרצויות. בכתבה הבאה, נעמוד על ההבדלים המרכזיים בתהליך האילוף של שני ההולכים על ארבע שמשדרגים לנו כל רגע בדירה.  

היכולת לבצע אילוף מחוץ לדירה

חתולים אינם יצאו מהדירה ברוב המקרים ולכן כל האילוף שלהם יתבצע בתוך הבית. בעזרת חפצים אשר מאפשרים לחושים שלהם לחוות דברים, לטפס ולשייף את הציפורניים באזור מוגן ובטוח. כלבים לעומת זאת, ישמחו לצאת ברוב המקרים מהדירה והצורך שלנו לאלף אותם לעשיית צרכים בחוץ הוא מובן. לכן חשוב לעמוד על השוני הזה ולהבין אותו הרבה לפני שמתחילים כל תהליך של אילוף, בין אם לצרכים או להתנהגות אחרת.

הצורך לאלף לצרכים

גם חתולים וגם כלבים הם חיות נקיות אשר ברוב המקרים לא יאכלו וישתו במקום שבו הם עושים את הצרכים שלהם. יחד עם זאת, חתולים קלים יותר לאילוף לצרכים מאשר כלבים ברוב המקרים. האזור אשר מוקדש לצרכים של החתולים בתוך ארגז חול לחתול יובן בדרך כלל באופן מהיר יותר אצל החתולים ואילו כלבים צריך לאלף לעשיית צרכים מחוץ לבית. הדבר נכון שבעתיים כאשר מדובר בגורים של כלבים או כאשר מזג האוויר קר ולא תמיד לכלב יהיה רצון לצאת מהדירה החמה.

סוג המגע

כלבים וחתולים שונים בסוג המגע שאותו הם רוצים לקבל. בעוד שכלבים ישמחו מאוד לליטופים כמעט בכל הגוף שלהם. חתולים ירצו להרגיש שהם יוזמים את המגע. גם אז שהמגע יהיה באזור מוגדר כדוגמת הראש ולא הבטן. העניין כמובן יכול להיות שונה אולם ככלל אצבע זה נכון ברוב המקרים. גם תנועת הזנב עשויה להיות שונה. אצל כלבים תהיה ברוב המקרים תנועה שמרמזת על התרגשות ושמחה. אצל חתולים העניין עשוי להיות מדד לסטרס, כך שצריך לשים לב לעניין.

אופן הסוציאליזציה עם הדומים להם

כל מאלף כלבים מקצועי יגיד לכם שאחת התובנות החשובות ביותר היא השימוש בכלבים אחרים בכדי לאלף את הכלב שלכם. העניין הוא פשוט, בעוד שכלבים הם חיות של להקה, חתולים הם ציידים אשר בדרך כלל חיים לבד. לכן, בעוד שבאילוף חתולים שמים דגש על האספקטים הבין אישיים של החתול והמטפל שלו. באילוף כלבים ניתן להשתמש גם בחוכמת ההמונים (של הכלבים) בכדי להטמיע את הדרך הנכונה להתנהג בסביבה.

ומה דומה? המשוב החיובי!

המשוב החיובי מהווה את נקודת הדמיון הבולטת ביותר באילוף של כלבים וחתולים כאחד. למעשה  גם מאלפי כלבים מקצועיים וגם מאלפי חתולים מקצועיים, יגידו לכם את אותו הדבר. בכדי להשיג תוצאות שימשכו לאורך זמן – חשוב להעניק ליטופים וחטיפים על כל התנהגות טובה. כמובן שאופי הליטוף, הסוג שלו וכמובן שהתפריט הם שונים. אך העיקרון אשר עומד בבסיס של השיטה הוא זהה. להעניק לחיית המחמד אינטרס ברור להתנהג באופן אשר תעשה טוב לה, לסביבה ולבעלים לה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיתוף המאמר:

מאמרים קשורים

דילוג לתוכן