משלוחים והחזרות חינם לכל הארץ

מעבר דירה עם כלב- כך תעשו את זה כמו שצריך

מעבר דירה עם כלב

תוכן הכתבה

מעבר דירה זה דבר מאתגר עבור בני אדם. מעבר מסביבה מוכרת וצפויה לסביבה חדשה שאנחנו עדיין לא רגילים אליה. אם זה נכון עבורנו, זה נכון על אחת כמה וכמה עבור הכלבים שלנו. אם גם אתם נמצאים לקראת מעבר, שווה בהחלט לקחת בחשבון גם את החברים על ארבע. חשוב ליצור תהליך הסתגלות נוח גם עבורם. 

כפי שתראו מיד, יש שיטות וטיפים מצוינים לקראת מעבר דירה עם כלב. עם קצת תכנון ומחשבה מסודרת נוכל לעבור את התהליך בקלות. בחלק מהדברים נוכל לעזור עם אביזרים או ציוד לכלבים שיעזרו בתהליך ואתם מוזמנים להתייעץ איתנו בנושא בכל שלב. ועכשיו – כך תעברו דירה עם הכלב שלכם על הצד הטוב ביותר. 

הכנה לפני מעבר דירה עם הכלב

  • להרגיל את הכלב לסביבה החדשה: עוד לפני המעבר עצמו מומלץ להכיר את הבית החדש לכלב ולהרגיל אותו לסביבה החדשה שלו. זה לא תמיד אפשרי, אך גם אם לא נכנסים פיזית אל הבית שווה בהחלט להתחיל לטייל בשכונה ובסביבה הקרובה. אולי אפילו לפגוש כמה שכנים וכלבים אחרים. 
  • הכנת הבית: אם הבית החדש דורש מיגון מסוים הקשור לכלב חשוב לדאוג לזה מראש. בנוסף מומלץ להכין את הפינה של הכלב מבעוד מועד כך שתהיה מוכנה מהיום הראשון.
    כדאי בהחלט לקנות ציוד כמו: מיטה לכלבים, כלי אוכל ומים וכן צעצועים לכלבים מראש (במידה ואתם מתכננים להתחדש כבר בציוד איכותי יותר יחד עם הבית החדש ).
מיטה לכלב דוחה נוזלים
מיטה לכלב דוחה נוזלים בצבע כחול פטקס
מיטה לכלב פטקס
מיטה אורטופדית לכלב בצבע שחור פטקס

 

  • הכנת המשפחה: גם אתם צריכים להכין את עצמכם נפשית לאתגרים ולשינוי וכן את יתר בני המשפחה. ילדים במיוחד זקוקים להכוונה וחשוב לגייס אותם להצלחת התהליך. ככל שיותר בני משפחה יפעלו יחד לפי כללים פשוטים, תהליך ההסתגלות יהיה מהיר יותר ואף טבעי למדי. 

יום המעבר לדירה החדשה עם הכלב 

את הכניסה הראשונה לבית החדש עם הכלב שלכם חשוב לעשות כמה שיותר ברוגע ובאופן טבעי. אל תעשו זאת בשיא המעבר, אלא כמה ימים לאחר ההתמקמות הראשונית, כשהבית מרגיש באמת כמו בית. אם בני הבית יתנהגו באופן טבעי מהתחלה, הסיכוי להסתגלות באופן מהיר למדי גובר. 

בשלב הזה כבר הכנתם כמובן את הפינה של הכלב, בין אם בפנים הבית, מחוצה לו או גם גם. שווה לטייל איתו לאט ובטבעיות עד אליה ולהכיר לו אותה. כדי לקשר את הביקור הראשוני עם חוויה חיובית מומלץ להביא אתכם חטיפים לכלבים קטנים וטעימים. לצ׳פר את הכלב בעת שהוא מתרגל לסביבה החדשה שלו. 

הימים הראשונים בבית החדש

גם אם ההיכרות הראשונית עם הסביבה החדשה הייתה טובה וטבעית ובוודאי אם לא. צריך לזכור שהכלב שלכם עדיין לומד את הבית. יכול להיות להיות שהוא יבטא קשיי הסתגלות בימים הראשונים: צרכים היכן שאסור, נבחנות, אולי כרסום של רהיטים. אל תהיו קשים איתם יותר מדי. ברוב המקרים אלו חבלי לידה של מעבר שיחלפו בתוך ימים מספר.

כך או כך הקפידו שלא להעניש את הכלב שלכם על דברים כאלו. זה רק יצור אצלו מתח וחרדה, ירחיק אותו מכם ויעכב את תהליך ההסתגלות הטבעי שלו בבית. 

כלב היא חיה שצריכה יותר מכל את הבעלים שלה

נכון, כלבים הם טריטוריאלים למדי. בניגוד לחתולים שמתקשים להסתגל לסביבה חדשה , כלבים יראו בית בכל מקום שבו נמצאים וחיים הבעלים שלהם. בדרך כלל הם לא מתקשים להסתגל לסביבה חדשה. כל עוד האנשים שהם אוהבים נמצאים סביבם והמציאות היא אותה המציאות. 

יותר מכל הכלבים שלכם זקוקים לכם בתהליך הזה. תהיו עדינים איתם, תכירו להם את הסביבה החדשה בהדרגה ותשדרו להם שאתם איתם בכל מצב. אין שום סיבה שההסתגלות לא תהיה מהירה מאד, לעיתים מיידית.

תנו לנו לעזור לכם להיערך

מעבר דירה עם כלב זה לא תמיד דבר פשוט. עם קצת תכנון ומחשבה מראש והתגייסות של כל דיירי הבית, זה יכול להיות קל וטבעי. 

כמובן שחלק מהעניין כולל גם היערכות עם ציוד חדש והכנה של הסביבה החדשה של הכלב. בשלב הזה אנו נשמח לעזור ולהמליץ על ציוד איכותי ומתאים ועל הדרך גם על אוכל איכותי לכלבים, חטיפים ועוד. 

מאחלים בהצלחה במעבר ומזכירים שאנחנו כאן לשירותכם בכל שלב!       

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיתוף המאמר:

מאמרים קשורים

חתול קורניש רקס

חתול קורניש רקס (Cornish Rex)

צלילה עמוקה לתוך עולמו של חתול קורניש רקס, גזע חתולים הידוע באופיו השובב, החברותי ובמראהו הייחודי. נחקור את ההיסטוריה שלו, את מאפייניו ואת הקשר החזק

קראו עוד »
כלב רועים שטלנד

כלב רועים שטלנד (Shetland Sheepdog)

כלב רועים שטלנד, המכונה גם "שלטי", הוא כלב קטן וחכם שמקורו באיי שטלנד הסקוטיים. למרות גודלו הצנוע, הוא ידוע בכוחו הרב, באינטליגנציה הגבוהה ובנאמנותו הבלתי-מתפשרת

קראו עוד »
דילוג לתוכן