משלוחים והחזרות חינם לכל הארץ

על פרעושים ופשפשים שחיות מחמד מביאות הביתה ואיך לטפל?

הדברת פשפש המיטה

תוכן הכתבה

חיות המחמד שלנו הופכות לחלק בלתי נפרד מהמשפחה, והן בנות לוויה מקסימות. יחד עם זאת, הן יכולות להביא אתן הביתה אורחים לא רצויים, אשר עשויים לגרום לאי נוחות לחיות המחמד עצמן, וגם לבני האדם, הלא הם – פשפשים ופרעושים. 

כדי להימנע מהמטרד, כמו גם מהסיכון הבריאותי, חשוב שתדעו כיצד לטפל בחיות המחמד ובפרעושים והפשפשים שהן מביאות עמן הביתה. זאת כדי לשמור על הסביבה הביתית שלכם חפה ממזיקים.

פרעושים

פרעושים הם בין הטפילים הנפוצים שחיות מחמד מביאות עמן הביתה. אלו חרקים קטנים וחסרי כנפיים אשר ניזונים מדם ועלולים לגרום לגירוד, גירוי בעור ואף להעביר מחלות, כמו למשל מחלות הדבר וטיפוס הבערות. במקרים אחרים הם יכולים להעביר טפילים כמו למשל תולעי סרט. 

ישנם סוגים שונים של פרעושים, לרבות פרעושים של יונקים כמו פרעוש הכלב ופרעוש החתול, פרעושים של עופות ופרעושים אנושיים. בישראל לבדה ידוע על כ- 40 מינים של פרעושים, כאשר כל מין חי 4 גלגולי חיים מלאים: ביצה, זחל, גולם ובוגר. הזחלים אומנם ניזונים מחומרים אורגניים והבוגרים הם טפילים שניזונים מדם.

הפרעושים נמצאים בסביבה כבר מיליוני שנים. פרעוש הכלב ופרעוש החתול נפוצים בכל העולם וברוב המקרים הם מהווים מטרד בעיקר לפונדקאים שלהם. עם זאת הם יכולים להעביר מחלות באמצעות עקיצות.

פשפשים

גם פשפשים הם חרקים טפילים אשר יכולים להגיע הביתה עם חיות המחמד. כאשר בארץ ידוע על כ- 700 מינים שלהם. בלטינית, משמעות השם היא כנף, ואכן לרוב הפשפשים ישנם כנפיים. ממש כמו הפרעושים, גם הפשפשים נפוצים בכל העולם וניתן למצוא אותם בבתי גידול מסוגים שונים. כמו למשל במים מתוקים ומלוחים, על צמחיה, בשלג ומתחת לאדמה, ואפילו בלב האוקיינוס. רוב הפשפשים צמחוניים, אחרים טורפים חרקים וישנם סוגים שניזונים מדמם של יונקים. לאחרונים ישנו חדק קטן בקדמת הראש, אשר משמש אותם כקשית, באמצעותה הם יונקים את המזון ומעבירים ארס או רוק.

רוב הפשפשים אינם מהווים מטרד לבני האדם, מלבד פשפש המיטה, זן של פשפשים אשר ידוע לשמצה. פשפש המיטה אומנם אינו מעביר מחלות אך כן גורם לגרד וגירוי בעור. כאשר בדרום אמריקה כן ישנם זנים שעלולים להעביר מחלות לבני אדם. מלבד פשפש המיטה אשר פוגע בבני אדם באופן ישיר, ישנם פשפשים אשר פוגעים באדם באופן עקיף. כך למשל התרבות לא מבוקרת של פשפשים יכולה לפגוע בגידולים חקלאיים.

איך מטפלים?

פרעושים ופשפשים יכולים לגרום לאי נוחות משמעותית הן לחיות המחמד והן לבני האדם. לכן, אם אתם חושדים שחיית המחמד הביאה אתה הביתה טפילים לא רצויים, עליכם לפעול באופן מיידי. השלב הראשון יהיה לטפל בחיית המחמד עצמה באמצעות חומרים ייעודיים נגד פרעושים ופשפשים. במקביל, כדאי גם לנקות את הסביבה הביתית, לשאוב אבק, ולטפל בחללי החוץ. כך שלא יהוו כר פורה לפרעושים ופשפשים. 

אפשר גם להזמין חברת הדברה אשר תבצע ריסוס נגד פרעושים ופשפשים, במקרים חמורים. במידה ואתם סובלים מפשפש המיטה, אשר נמצא לרוב במצעים ומזרנים, חשוב להזמין חברת הדברה מקצועית. כאשר יש צורך בביצוע הדברת פשפש המיטה מחיר משתלם הוא אחד ההיבטים המשמעותיים לבחירת מדביר. עם זאת, חיוני לוודא שהמדביר שתבחרו יהיה בעל מוניטין וניסיון בהדברת פשפש המיטה באופן ספציפי. על מנת שלא יתבלבל ויחשוב שאלו פרעושים ויבצע הדברה שאינה מתאימה.

באמצעות טיפול נאות במזיקים שונים, תוכלו להבטיח שהבית שלכם יישאר מקום נוח, בטוח ונעים לכם ולחיות המחמד שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיתוף המאמר:

מאמרים קשורים

אילוף סנט ברנרד

סן ברנרד (St. Bernard)

האם אתה בעלים של סן ברנרד, או שוקל להביא אחד לביתך? מאמר זה הוא קריאת חובה עבורך. אנו מתעמקים בכל מה שצריך לדעת על הגזע

קראו עוד »
דילוג לתוכן