משלוחים והחזרות חינם לכל הארץ

באסט האונד

באסט האונד

תוכן הכתבה

תהיתם פעם מה כל כך מיוחד בגזע הכלב הבאסט האונד? פוסט זה בבלוג צולל עמוק לתוך התכונות הייחודיות, המלצות התזונה וטיפים לטיפול בכלבים החביבים והנאמנים הללו. נחקור את המאפיינים העיקריים שהופכים את כלבי הבאסט לאהובים כל כך בקרב אוהבי כלבים. את המזון האופטימלי לבריאותם ואת הדרכים הטובות ביותר לשמור עליהם מאושרים ובריאים.

מאפייני הגזע

הכלב באסט הוא גזע של כלבים שבאמת בולט מהלהקה. עם המראה הייחודי והאישיות המקסימה שלו, אין זה פלא מדוע גזע זה כבש את ליבם של אוהבי כלבים ברחבי העולם.

מראה חיצוני

אחד המאפיינים הבולטים של הכלב באסט הוא קומתו הנמוכה והאוזניים הארוכות והנפולות שכמעט נוגעות בקרקע. התכונה הפיזית הייחודית הזו לא רק מוסיפה למקסימות שלו אלא גם משרתת מטרה מעשית. האוזניים הארוכות עוזרות ללכוד ריחות, מה שהופך את הבאסט לכלב ריח מעולה.

באסט האונד
כלב באסט האונד בעל המראה הייחודי

אופי

לא רק המראה שלהם מייחד אותם, כלבי באסט ידועים באופיים העדין והידידותי. מה שהופך אותם לחיות מחמד משפחתיות נהדרות. הם סבלניים וסובלניים להפליא, במיוחד עם ילדים, וידועים בכך שהם מאוד חביבים ונאמנים לבעליהם. המזג הנינוח שלהם גורם להם הנאה להיות בסביבה. ולעתים קרובות הם מתוארים כטובי לב ועדינים מאוד.

תכונה ייחודית נוספת של הכלב באסט היא עיניו העמוקות, מלאות הנשמה, מלאות הבעה. קשה לעמוד בפני עיניים ההבעתיות אלה. הן יכולות בקלות להמיס את ליבו של כל מי שמתבונן בהן. הם ידועים בעיניהם העצובות למראה שיכולות לגרום אפילו ללבבות הקשים ביותר להתרכך. תכונה ייחודית זו מוסיפה לקסם הכללי שלהם והופכת אותם אפילו יותר שאי אפשר לעמוד בפניהם.

חוש ריח

בנוסף לתכונות הפיזיות והאישיות שלהם, כלבי הבס ידועים גם בחוש הריח יוצא הדופן שלהם. יש להם את אחד האפים הטובים בעולם הכלבים והם משמשים לעתים קרובות ככלבי מעקב. היכולת שלהם לעקוב אחר ריחות הפכה אותם לנכסים יקרי ערך במשימות חיפוש והצלה. חוש הריח המרשים שלהם מעיד על האינטליגנציה וההסתגלות שלהם.

תזונה מומלצת לגזע

תזונה נכונה חיונית לשמירה על הבריאות והרווחה של הכלב הבאסט שלך. לגזע זה יש צרכים תזונתיים ספציפיים שיש לספק להם כדי להבטיח את בריאותם ואריכות ימים מיטביים. כלבי באסט נוטים להשמנה. ולכן, חשוב לספק להם תזונה מאוזנת המתאימה לגודלם ולרמת הפעילות שלהם.

מזון לכלבים איכותי המותאם במיוחד לגזעים גדולים או גזעים המועדים לעלייה במשקל מומלץ לכלבי באסט. במזון צריך להיות כמות מתונה של חלבון כדי לתמוך בפיתוח השרירים ובתחזוקתם. חשוב גם לבחור מזון לכלבים דל שומן כדי למנוע עלייה במשקל.

בנוסף למזון מסחרי מאוזן לכלבים, מומלץ על שילוב של מזון טרי ומלא בתזונה שלהם. שילוב חלבונים רזים עם פירות וירקות, יכול לספק להם רכיבים תזונתיים נוספים ולקדם את בריאות מערכת העיכול. עם זאת, חשוב להתייעץ עם וטרינר לפני ביצוע שינויים משמעותיים בתזונה של הכלב.

מה כמות האוכל המומלצת?

בקרת מנה נכונה היא המפתח כשמדובר בהאכלת כלב באסט. מומלץ לחלק את צריכת המזון היומית לשתי ארוחות כדי לסייע במניעת אכילת יתר. שימו לב לצריכת הקלוריות שלהם והתאם את המנות שלהם בהתאם לגיל, משקל ורמת פעילותם. ניטור קבוע של משקלם חיוני כדי להבטיח שהם שומרים על מצב גוף בריא.

טיפול וטיפוח גזע הבאסט האונד

טיפול בכלב באסט כרוך יותר מסתם אספקת מזון ומחסה. כלבים חביבים אלה דורשים טיפול ספציפי כדי להבטיח את בריאותם ואושרם.

 • פעילות גופנית סדירה חיונית לגזע זה, מכיוון שיש להם נטייה לעלות במשקל. טיולים יומיומיים וזמן משחק באזור מאובטח יכולים לעזור לשמור על משקלם בשליטה ולמנוע שעמום. בנוסף, גירוי מנטלי באמצעות צעצועי פאזל או אימונים יכולים לעזור לשמור על דעתם חדה ולמנוע התנהגויות הרסניות.
 • טיפוח הוא היבט חשוב נוסף בטיפול באסט כלב:
  ניקוי אוזניים– האוזניים הארוכות והנפולות שלהם נוטות לזיהומים ויש לבדוק ולנקות אותן באופן קבוע.
  ניקוי הקמטים וקפלי העור שלהם– הם דורשים תשומת לב כדי למנוע גירוי וזיהום.
  הברשה – יש צורך בהברשה רגילה כדי לשמור על הפרווה שלהם נקיה מסבכים ומחצלות.
  קיצוץ ציפורניים– חשוב גם לקצץ את הציפורניים באופן קבוע כדי למנוע אי נוחות ופציעות.
 • הם נוטים לבעיות בריאותיות מסוימות כגון:
  דיספלזיה בירך
  דלקות אוזניים
  השמנת יתר
  בדיקות שגרתיות וחיסונים יכולים לסייע באיתור ובמניעת כל בעיה בריאותית אפשרית. חשוב גם לדון עם הווטרינר שלך באמצעי מניעה עבור מחלות באסט האונד נפוצות. כגון: טיפול שיניים מתאים ומניעת פרעושים וקרציות.

  אספקת סביבה אוהבת ומגרה היא חיונית לרווחתו הכללית של כלב באסט. כלבים אלה משגשגים על ידידות אנושית ויכולים להיות חרדים או מדוכאים אם הם נשארים לבד לתקופות ארוכות. בילוי זמן איכות עם Basset Hound שלך, לספק להם צעצועים ופעילויות אינטראקטיביות, ולהבטיח שיש להם מרחב מחיה נוח ובטוח הם כולם חיוניים לאושרם.

איך באסט האונד מקיים אינטראקציה עם הסביבה שלו?

לכלבי הבס יש אופי ידידותי ונינוח בדרך כלל, מה שהופך אותם לבני לוויה נהדרים עבור בני אדם ובעלי חיים אחרים כאחד. הם ידועים במזג העדין והסובלני שלהם, מה שהופך אותם למתאימים היטב למשקי בית עם ילדים וחיות מחמד אחרות. כלבי באסט הם בדרך כלל לא אגרסיביים ולעתים קרובות הם די חברותיים.

כשזה מגיע לאינטראקציות שלהם עם בני אדם, כלבי באסט ידועים בטבע החיבה שלהם. הם יוצרים קשרים חזקים עם בעליהם ונהנים להיות חלק מהמשפחה. לעתים קרובות הם מתוארים כ"כלבי אנשים" ומשגשגים על ידידות אנושית. כלבי באסט הם בדרך כלל נוחים ואוהבים להיות בקרבת בני משפחתם, ומספקים להם נאמנות ואהבה מתמדת.

מבחינת האינטראקציות שלהם עם חיות אחרות, כלבי באסט האונד בדרך כלל מסתדרים היטב עם כלבים וחתולים אחרים. בשל האופי הידידותי והבלתי מתעמת שלהם, הם מסוגלים לעתים קרובות לחיות בשלום עם חיות מחמד אחרות במשק הבית. עם זאת, חשוב להכיר אותם לבעלי חיים אחרים בהדרגה ובנסיבות מבוקרות כדי להבטיח מערכת יחסים חיובית והרמונית.

בעוד שכלבי באסט הם בדרך כלל ידידותיים, חשוב לציין שלכל כלב אינדיבידואלי יהיו אישיות ומזג ייחודי משלו. כמה כלבי כלבי באסט עשויים להיות שמורים יותר או זהירים יותר סביב חיות או סביבות לא מוכרות. סוציאליזציה נכונה מגיל צעיר יכולה לעזור להבטיח שכלבי באסט יפתחו קשרים חיוביים עם בעלי חיים אחרים וירגישו נוח במצבים שונים.

לסיכום

כלבי באסט האונד, עם המראה המובהק והאישיות המקסימה שלהם, הם באמת גזע ייחודי. למרות שהם עשויים לדרוש שיקולים תזונתיים ספציפיים ושגרת טיפול, האהבה והזוגיות שהם מציעים בתמורה שווים את המאמץ. הבטחת התזונה שלהם מאוזנת ומתאימה לגזע שלהם, ומתן להם את הטיפול הדרוש, יבטיחו חיים בריאים ומאושרים לחברך בעל הארבע רגליים. זכור, כל Basset Hound הוא ייחודי, והבנת הצרכים הספציפיים של הכלב שלך היא המפתח לחיים ארוכים ומאושרים יחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיתוף המאמר:

מאמרים קשורים

אילוף סנט ברנרד

סן ברנרד (St. Bernard)

האם אתה בעלים של סן ברנרד, או שוקל להביא אחד לביתך? מאמר זה הוא קריאת חובה עבורך. אנו מתעמקים בכל מה שצריך לדעת על הגזע

קראו עוד »
דילוג לתוכן