משלוחים והחזרות חינם לכל הארץ

דג זהרון – הכל על פרופיל הזן המיוחד

דג זהרון

תוכן הכתבה

דג זהרון הוא תוספת ייחודית ודומיננטית לכל אקווריום מים מלוחים. הם ידועים בעמודי השדרה הארסיים המעוטרים והארסיים שלהם, שעלולים לפגוע קשות בבעלים שלא מודע לזה. בהיותו טורף עליון, דג הזהרון (הידוע גם כדג הזברה, דג הודו, פרפר-קוד או דג אש השטן) הפך למין פולש באוקיינוסים מסוימים. למרות שדגי הזהרון הם דגים השוחים לאט, כל דג קטן או חסרי חוליות שמתקרבים מדי עלולים להפוך לארוחת צהריים.

דג זהרון

מקור ותפוצה

ישנם מספר מינים של דגי אריה שמקורם במקומות שונים בעולם. מקורו של Pterois volitans , הידוע בכינויו ה-Volitans Lionfish, מקורו מאינדונזיה. אך כיום גם מאכלס את האיים הקריביים בשל שחרורו בשוגג למים החמים מול פלורידה. המינים האחרים הנפוצים ביותר של הדג, הוא הזהרון המייל ( Pterois miles ), מקורו באוקיינוסים סביב אפריקה.

מיני דגים עמידים אלה הפכו פולשניים בחלקים רבים של העולם. הם מהווים בעיה מרכזית עבור מערכות השוניות בפלורידה. עד כדי כך שמתקיימות תחרויות מדי שנה כדי לתפוס את המזיקים הפולשניים הללו. רבים מההקדמות הפולשניות הללו התחילו כדגי מחמד ששוחררו על ידי בעליהם לים. לעולם אל תשחרר את דג המחמד שלך לטבע. תכנן מראש כך שהאקווריום שלך יוכל להחזיק את הדגים הבוגרים בגודל מלא.

צבעים וסימונים של דג זהרון

דג הזהרון ידוע בצבעי האדום והלבן התוססים שלו עם קרני סנפיר מוארכות. לְהִזָהֵר! קרני סנפיר ארוכות אלו מכילות ארס חזק. תפקיד הארס הוא להגן על הדג. אך עלול לפגוע אם אתם לא מודעים לכך. אם יתמזל מזלכם להיעקץ בטעות על ידי דג זהרון, טבלו מיד את הפצע במים החמים ביותר שאתם יכולים לעמוד בו. חום יפרק את החלבונים בארס. מומלץ ליישם טיפול זה בדרכך לרופא או לבית החולים כדי לקבל טיפול רפואי מתקדם יותר.

הצבעים של דג זהרון יכולים לנוע בין אדום בוהק לצבע בורדו או חום כהה. סנפירים ללא קוצים ארסיים הם בדרך כלל כמעט שקופים עם כתמים חומים כהים יותר, כמעט שחורים.

חברים לאקווריום

דגי האריה הם בדרך כלל בני זוג נוחים לטנק לדגים גדולים. אבל הבליטות הארסיות שלהם עשויות להוות בעיה עבור בני זוג אגרסיביים יותר לטנק שעשויים לנסות להטריד את דגי הזהרון. ניתן להחזיק מספר דגי זהרון באקווריום אחד ואחד או שניים מהווים תוספת בטוחה לשונית קהילתית או למיכל אלמוגים. זאת בתנאי שהדגים האחרים גדולים מספיק כדי שלא ייאכלו. דגים אלה אוהבים בתי גידול של מים מלוחים מעט קרירים יותר. אז קחו זאת בחשבון בעת ​​בחירת חברים מתאימים למיכל.

בית גידול וטיפול בדג הזהרון

ההיבט החשוב ביותר של בית גידול של דגי זהרון הוא הרבה מקום לשחות. הקוצים הארסיים שלהם תופסים הרבה מקום והדגים שלך לא יסתדרו אם הם ממשיכים להיתקע בעיצוב. שמור על הקישוטים שלך מינימליים או ספק הרבה שטח שחייה פתוח.

קל יחסית לטפל בהם, אך חשוב לשמור על כימיה טובה של המים. הקפד על שגרת תחזוקה קבועה והקפד לבדוק את כימיית המים שלך באופן קבוע.

דיאטה והאכלה של דג זהרון

דגי הזהרון הם טורפים מובילים ודורשים תזונה טורפת. יש להשלים תזונה של קהילת המים המלוחים עם שרימפס, דגים או דיונונים קפואים. זה עשוי להיות מפתה להאכיל את הזהרונים שלך במזון חי, כגון דגי זהב או סרטנים. אבל, זכור שזו שיטה נפוצה שבה מחלות יכולות לחדור לאקווריום שלך. עליך להימנע מכל התוספות החיות כדי לשמור על המערכת שלך בטוחה ובריאה. חשוב להקפיד על אוכל לדגים איכותי 

הבדלים בין המינים

אין הבדלים חיצוניים בין דג זהרון זכר לנקבה. הם דומים בגודלם ובמראהם, ללא קשר למינם.

סביר להניח שתוכל להבחין בין זכרים לנקבות כאשר הם מגיעים לבגרות רבייה ומפגינים רמזים התנהגותיים. ייתכן שתראה את הדגים שלך מזדווגים ומשתלטים על טריטוריה קטנה, או שזכר אחד יגרש זכרים אחרים כדי לבסס את הרמון הרבייה שלו.

גידול דג זהרון

הזהרונים הם זן פולש בחלקים רבים של העולם הודות לאסטרטגיית הרבייה שלהם. הם מתבגרים מבחינה רביית תוך פחות משנה אחת והם שרצים פוריים. בטבע, כמה דגי זהרון נצפו מטילים למעלה משני מיליון ביצים בשנה. 

ניתן לגדל את דג הזהרון בשבי, כאשר מינים מסוימים מתרבים בזוגות או בקבוצה, המכונה הרמון. כמו בגידול רוב הדגים בשבי, תן ​​לדגים שלך הרבה מקום נוסף, רצוי במיכל רבייה נפרד. הנקבות יטילו גוש ביצים דביק, כשהזכר ילך קרוב מאחור כדי להפרות אותן. למינים מסוימים יש התנהגויות חיזור ספציפיות שאולי תצטרך להקפיד עליהן כדי להצליח לגדל את הדגים שלך. עם זאת, לפני גידול דגי זהרון, ודא שיש לך תוכנית מה לעשות עם כל התינוקות שיוולדו. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיתוף המאמר:

מאמרים קשורים

גרייהאונד

גרייהאונד (Greyhound)

התעמקו בעולמו המרתק של הגרייהאונד, גזע הידוע במהירותו, זריזותו ותכונותיו הפיזיות הייחודיות. בלוג זה מספק מבט מעמיק על מאפייני הגזע, הטיפול, האימון והבעיות הבריאותיות של הגזע.

קראו עוד »
אקיטה אמריקאי

אקיטה אמריקאי | American Akita

במאמר זה אנו מתעמקים בעולמו של האקיטה האמריקאית, זן ייחודי ונאמן האהוב על רבים. נחקור את המאפיינים הפיזיים המייחדים את הגזע הזה, נדון בהבדלים בין

קראו עוד »
דילוג לתוכן