משלוחים והחזרות חינם לכל הארץ

האם אפשר לטפל בפרעושים לבד?

טיפול בפרעושים אצל כלבים

תוכן הכתבה

פרעושים חיים על פני כדור הארץ כבר 60 מיליון שנים, כך שגם אבות אבותינו וכל הדורות הקודמים סבלו מעקיצות של אותם חרקים מוצצי דם. למזלנו היום כבר הצטבר ידע רחב היקף לגבי הפרעושים והטיפול בהם, ולכן אפשר להיפטר מהמטרד המציק, ותוך זמן קצר. למעשה בחלק מהמקרים תוכלו לטפל בפרעושים גם בכוחות עצמכם, והשלב הראשון הוא לקרוא את המידע בעמוד זה.

3 הפעולות שמספקות פתרון בחלק מהמקרים

התשובה לשאלה שבכותרת, "האם אפשר לטפל בפרעושים לבד?", היא "כן". ליתר דיוק "כן, אבל" – אם כמות החרקים המקפצים והעוקצים בבית לא גדולה, יכול להיות שהטיפול יצליח. אבל אם יש היקף משמעותי של פרעושים כדאי להזמין חברת הדברה.

בכל מקרה, אם החלטתם לנסות לפתור את הבעיה לבד, יש 3 פעולות הכרחיות:

  1. שאיבה – שאיבה בעוצמה גבוהה של כל האזורים שעלולים להסתתר בהם פרעושים (פירוט בהמשך העמוד). חשוב לעבור באופן יסודי בכל מקום ומקום, ועוד דגש משמעותי הוא לרוקן את המיכל של שואב האבק מחוץ לבית, בזהירות כך שהפרעושים לא ישתחררו. אחרי שמעבירים את תכולת שואב האבק לשקית חובה לאטום אותה באופן הרמטי ולהשליך מיד לאשפה.

  2. כביסה – פרעושים עלולים להימצא גם על בגדים, מצעים ופריטי טקסטיל אחרים. כל פריט שחשוד כנגוע יש לכבס בטמפרטורה של 60 מעלות ומעלה. החום יחסל את הפרעושים וגם את הביצים שלהם. 

  3. טיפול בכלבים / חתולים – אם מקור הבעיה הוא כלב או חתול, חובה כמובן לטפל גם בהם כדי להשמיד את כל הפרעושים שנמצאים על חיית המחמד. מומלץ להתייעץ עם וטרינר לגבי המוצר הספציפי, כשהאפשרויות הן: קולר נגד פרעושים, אמפולות וספריי. קיים מגוון רחב של תכשירים נגד פרעושים וקרציות לכלבים וכן מוצרי הדברה לחתולים.

ברבקטו לכלב כדור נגד פרעושים וקרציות

ברבקטו לכלב כדור נגד פרעושים וקרציות

סרסטו קולר למניעת פרעושים

סרסטו קולר למניעת פרעושים וקרציות לכלבים

תרסיס דוחה פרעושים וקרציות ביוליין

תרסיס דוחה פרעושים וקרציות לכלבים וחתולים 207 מ"ל ביוליין

איפה מסתתרים פרעושים בבית?

כדי לבצע הדברת פרעושים לבד? רצוי מן הסתם לדעת איפה הם עלולים להסתתר. רשימת האפשרויות ארוכה, וכוללת בין השאר סדקים ברצפה, ריפודים של ספות וכורסאות, חריצים ברגלי שולחנות, חורים זעירים בקירות, וילונות, ארונות בגדים ועוד.

עוד מקומות שחשוב לבחון בקפידה הם אזור המיטה – המזרון, חריצים ברגלי המיטה וכו'. כמו כן פנלים, שמיכות או מיטות שעליהן נוהגות חיות המחמד של הבית לרבוץ, ארגזי מצעים ומתחת לארונות.

איך אפשר לדעת אם הטיפול הביתי הצליח?

אחרי שאתם יודעים גם איפה הם מסתתרים וגם איך להרוג פרעושים, אפשר כמובן לנסות ולעשות זאת גם בלי עזרת איש מקצוע. אחרי סדרת הפעולות הנ"ל חשוב להיות ערניים כדי להבין האם הטיפול הצליח ואכן אין יותר בבית פרעושים.

סימן מובהק אחד לכך שהבעיה לא נפתרה לגמרי הוא גירודים של הכלב או החתול. שימו לב: גירוד בלתי פוסק עלול לגרום לכאב, פצעים ואפילו זיהומים. עוד סימן בולט לעין הוא נקודות שחורות מקפצות ברחבי החדר (הפרעוש מסוגל לנתר למרחק של עד כ-30 ס"מ ולגובה של 18 ס"מ!) 

הסימן השלישי הוא עקיצות של בני הבית. המאפיינים העיקריים של עקיצות פרעושים הם המיקום – בחלק התחתון של הגוף, ובפרט עד הברכיים, והמקבץ המפוזר שאין לו צורה ברורה (בניגוד למשל לעקיצות של פשפשי מיטה שהן בדרך כלל בקו ישר).

מה כוללת הדברה מקצועית?

אם הסימנים הנ"ל מסגירים את העובדה שהטיפול הביתי לא הצליח להוריד את כמות הפרעושים לאפס – וכדאי לזכור שגם אם נשארו רק "קצת" פרעושים וביצים שלהם, תוך זמן לא רב הם יתרבו – אין ברירה אלא להזמין מדביר מוסמך. ההדברה תכלול לצד השאיבה גם ריסוס של שני סוגי חומרים: אחד שמחסל פרעושים בוגרים ואחד שמונע התפתחות של ביצים וזחלים של החרק הזה.

המאמר באדיבות חברת הדברה סנטר: https://www.hadbara-center.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיתוף המאמר:

מאמרים קשורים

אילוף סנט ברנרד

סן ברנרד (St. Bernard)

האם אתה בעלים של סן ברנרד, או שוקל להביא אחד לביתך? מאמר זה הוא קריאת חובה עבורך. אנו מתעמקים בכל מה שצריך לדעת על הגזע

קראו עוד »
דילוג לתוכן