משלוחים והחזרות חינם לכל הארץ

האם כדאי להאכיל חתולי רחוב ואיזה אוכל מומלץ?

אוכל לחתולי רחוב

תוכן הכתבה

כולנו מכירים אנשים בעלי לב רחב שחשוב להם לדאוג לחתולי הרחוב (אולי אתם עצמכם כאלו) ומאכילים אותם באופן קבוע. 

בעוד מדובר על מחווה של דאגה ליצורים חיים, הרבה פעמים האקט הזה נתפס על יד הסביבה כדבר שלילי. לעיתים זה מפני שהוא באמת לא מיטיב עם הסביבה. מעבר לכך, במקרים גרועים יותר הוא גם לא מיטיב עם החתולים עצמם.  

אם אתם מאכילים חתולי רחוב או שוקלים לעשות זאת, חשוב מאד לעשות זאת באחריות. בואו ננסה להבין באילו תנאים זה משהו שכדאי לעשות ויכול לעשות טוב לסביבה וננסה להבין איך מאכילים חתולי רחוב בצורה נכונה. 

לפני שנתחיל נזכיר שכאן באתר תוכלו למצוא אוכל לחתולי הרחוב איכותי ושאתם מוזמנים להתייעץ עם צוות האתר שלנו בכל זמן, אנחנו כאן בשבילכם!

למה כן כדאי להאכיל חתולי רחוב?

יש הרבה מאד סיבות טובות להאכלת חתולי רחוב. אך הסיבה העיקרית היא בלי ספק הצלת החיים. החיים של חתולי רחוב הם חיים קשים לרוב. חתולים רבים לא מצליחים לשרוד אותם מסיבות שונות. מוות מוקדם אצל חתלתולים כתוצאה מרעב זה עניין נפוץ יותר ממה שנהוג לחשוב. מי שלוקח על עצמו להאכיל חתולי רחוב בצורה מסודרת שמיטיבה עמם ועם הסביבה פשוט מציל חיים. לכך מתלווים יתרונות נוספים כמו סביבה נקייה יותר מפגרים (חתולים שבעים צדים פחות ולא מותירים אחריהם שרידי ציד). פחות מריבות על מזון ועל כן פחות רעש ועוד סיבות טובות רבות. 

למה לא כדאי להאכיל חתולי רחוב?

הסיבות מדוע לא להאכיל חתולי רחוב קשורות בנסיבות ובאופן שבו ההאכלה נעשית. כאשר מאכילים חתולים ללא תכנון ומחשבה, זה עלול לגרום לשלל בעיות:

  • לכלוך: כשלא מקפידים לשמור על נקודת ההאכלה נקייה זה יכול לגרום ללכלוך וריח רע. זה לא נעים לנו ובטח שלא לסובבים אותנו. 
  • רעש: חתולים שמתקבצים סביב אוכל עושים לא מעט רעש ומפריעים לכל מי שבסביבה. 
  • סיכון הבריאות של החתולים: האכלה במזון לא מתאים רק פוגעת בבריאות של חתולי הרחוב. כפי שנראה בהמשך, אוכל לחתולי רחוב חייב להיות מזון ספציפי המותאם עבורם. 
  • התערבות במארג החברתי של חתולי הרחוב: כאשר מאכילים באופן לא מסודר זה עשוי לגרום לחיכוכים בין חתולים שונים ולכאוס כללי של מריבות על מזון בתוך להקות של חתולים ברחוב ובמיוחד בין להקות יריבות. 
  • מחלות: כאשר מאכילים בצורה לא מסודרת מאפשרים למחלות להתפשט ביתר קלות (למשל חתול שמגיע לנקודת האכלה בקרבת בני אדם וגורר איתו פגר של עכברוש. 

למותר לציין שכל אלו הם בבחינת פגיעה קשה בסביבה ובבני האדם. מאכילים לא אחראיים גרמו לכך שכל כך הרבה אנשים לא ממש אוהבים מאכילי חתולים. 

אז מה בתכלס?

בתכלס – האכלת חתולי רחוב זה דבר מצוין כל עוד מקפידים על כללים ברורים והם:

  • מקום האכלה קבוע, רחוק מבני אדם: חשוב שזה יעשה במקום קבוע ומסודר, כזה שרחוק מסביבת בני אדם וכל הדיירים הקרובים מודעים לקיומו ומאשרים אותו. 
  • ניקיון: בתור מי שמאכיל את החתולים האחריות לשמירה על הניקיון היא עלינו. יש לפנות שאריות מזון ובשום אופן לא להשאיר כלי אוכל מוזנחים בשטח. 
  • אוכל מתאים: אוכל לחתולי רחוב חייב להיות אוכל מותאם. כל אוכל שהוא לא אוכל כזה עשוי לסכן אותם. כן – כולל האוכל של החתול המבוית שלכם בבית. הקפידו לרכוש מזון מתאים. 
  • דיווח לרשות המקומית: מיגור תופעת חתולי הרחוב זה צעד שהוא אפשרי רק באמצעות עיקור וסירוס של חתולי הרחוב. האכלה מסודרת של חתולים היא הזדמנות לדווח על מקבץ חתולים ברשות המקומית. כמו  כן הזדמנות למבצע עיקור/סירוס נרחב וכמובן תיעוד מסודר של חתולים רבים. 

ברייקיז מזון יבש לחתול עוף וירקות 

מאטיס מזון מלא לחתולים

מאטיס מזון מלא לחתולים 

 

צריכים הכוונה וסיוע? דברו איתנו

אם אתם זקוקים למידע נוסף והכוונה בנושא של האכלת חתולי רחוב, המומחים שלנו באתר זמינים עבורכם בכל שלב. אתם מוזמנים להתייעץ תמיד. באתר תמצאו את כל הציוד הנדרש לחתולים  וכן אוכל לחתולים מהמותגים המובילים. נשמח לעזור ואצלנו תמצאו מגוון סוגים שיתאימו. 

זכרו – האכלה אחראית ומסודרת של חתולי רחוב היא דבר מצוין. עלינו לדאוג לבריאות החתולים מחד ומאידך לשים לב שאנו מתחשבים בסביבת בני האדם תוך כדי. שיהיה בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיתוף המאמר:

מאמרים קשורים

דילוג לתוכן