משלוחים והחזרות חינם לכל הארץ

חושבים על אימוץ אוגר? טיפים חשובים שכדאי לדעת לפני

אימוץ אוגר

תוכן הכתבה

חושבים לאמץ אוגר קטן, חמוד ופרוותי בזמן הקרוב? נפלא! בסך הכל מדובר על חיה נוחה לגידול וטיפול. היא אידיאלית עבור מי שרוצה חיית מחמד ושאין לו מספיק מרחב או זמן לגידול של בעל חיים גדול יותר. האוגרים הם חמודים, פרוותיים ושמנמנים ובהחלט כיף לשחק איתם בשעות הפנאי. 

באותה נשימה חשוב מאד לזכור שזה שמדובר על פניו בחיה פשוטה לגידול, לא אומר שאין דברים חשובים שצריך לקחת בחשבון. הידע הבסיסי וההיכרות עם המכרסם תעזור לכם להיות מוכנים לכל תרחיש. למנוע מראש מצבים לא נעימים ואפילו מסוכנים. 

אם כך, הכנו עבורכם רשימה עם שמונה דברים בסיסיים שחשוב לדעת לפני שמאמצים אוגר. רגע לפני שנתחיל נזכיר שכאן באתר תוכלו למצוא  אוכל לאוגרים איכותי כן ציוד לגידול אוגרים ומכרסמים. אתם מוזמנים לפנות אלינו לייעוץ מקצועי בכל זמן!


הפרידו בין הזכרים לנקבות

כלל בסיסי ביותר וחשוב להפריד בין הזכרים לנקבות כדי למנוע קרבות ופציעות וכדי למנוע התרבות בלתי רצויה. זה נכון אגב גם אם אתם מעוניינים שהאוגרים יתרבו. אוגרים מתרבים מהר מאד ואחרי המלטה האב עלול לתקוף את הגורים. האם עלולה לתקוף את האב כדי להגן עליהם. אם אימצתם זוג אוגרים, זכר ונקבה, שימו אותם בכלובים נפרדים תמיד. אפילו אם הם היו יחד לפני שהגיעו אליכם. אל חשש – הם לא ירגישו בודדים ובאופן כללי אוגר היא חיה שאוהבת לחיות ביחידות. 

אימצתם אוגרים סורים? הם חייבים להיות לבד

בניגוד לזנים אחרים, אוגרים סורים לא יכולים לחלוק כלוב כלל וכלל. גם אם מדובר על בני אותו מין. הם עלולים לגלות תוקפנות אחד כלפי השני ובהרבה מקרים כל הסיפור נגמר במוות של אחד מהם או של שניהם. 

אוגרים צריכים כושר גופני

הם אמנם קטנים ביותר, אבל זקוקים ללא מעט פעילות גופנית מדי יום. אל תשאירו את האוגרים שלכם בתוך הכלוב למשך כל היום מפני שהם עלולים להיכנס לדיכאון ולהפגין עם הזמן תסמינים של עצבנות וסטרס. התקינו להם גלגל בכלוב ומלאו אותו בצעצועים לאוגרים וודאו שאתם רוכשים כלוב גדול מספיק ולא כלוב קטן וצפוף. 


הם פעילים בעיקר בלילה

לא הרבה יודעים שאוגרים הם למעשה חיות ליליות והם פעילים בעיקר בשעות הלילה. אם אימצתם אוגר וראיתם שהוא ישן ברוב שעות היום – אל תלחצו, זה נורמלי לחלוטין!

הם לא אוהבים רעשים חזקים

חוש השמיעה וחוש הריח הם כלי ההתמצאות העיקריים והחשובים ביותר של אוגרים. רעשים חזקים מהטלוויזיה, צעקות, כלי עבודה או מוזיקה חזקה – כלו אלו עלולים להפחיד אותם ולהעלות את מפלס החרדה שלהם. בנוסף, בגלל שהם ישנים בעיקר ביום, רעשים חזקים עלולים להפריע למחזור השינה שלהם. בגלל זה רצוי לשים את הכלוב בחדר שקט ולא במרכז הבית. 

בחנויות לא תמיד ידעו להגיד לכם את מין האוגרים

זכרו שחשוב להפריד בין זכרים לנקבות וחשוב לדעת שבחנויות החיות לא תמיד מקבלים את המידע האמין ביותר. כדאי לנסות ולגלות את המין בעצמנו ואפשר למצוא לא מעט מדריכים שמסבירים איך לעשות את זה. 

אוגרים הם ביישנים ופחדנים

בטבע אוגרים הם טרף של לא מעט מיני בעלי חיים, כך שהם פחדנים וחשדנים באופן די טבעי. בניגוד לכלבים למשל, זמן ההסתגלות לבעלים שלהם עשוי להיות ארוך למדי.

כללי אצבע שחשוב ליישם:

  • השאירו את האוגר לבד לאחר האימוץ במשך שבוע עד עשרה ימים בכלוב (רק לדאוג להביא אוכל ומים) ותנו לו להתרגל לסביבה החדשה. 
  • אל תרדפו אחריו או תרימו אותו בכוח ובניגוד לרצונו. 
  • אל תפתיעו אותו עם רעשים חזקים. 
  • הושיטו את היד ותנו לו לבוא אליכם. דברו בעדינות וברכות ולעולם אל תענישו או תפגעו בו. 

הם אוכלי כל

זה אולי מפתיע, אבל אוגרים הם ממש לא צמחונים או טבעונים והם יכולים לאכול הכל. עוף מבושל ולא מתובל זה חטיף מצוין עבורם וכך גם תולעים וחרקים קטנים.

מוכנים לצאת לדרך?

עברנו על כל הנקודות החשובות ביותר וכל מה שנשאר עכשיו זה לצאת לדרך. אם אתם זקוקים לציוד איכותי ומזון, כלובים לאוגרים ועוד צרו קשר ונשמח לעזור לכם בשלב המרגש הזה! 

  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיתוף המאמר:

מאמרים קשורים

דילוג לתוכן