משלוחים והחזרות חינם לכל הארץ

למה חתולים מגרגרים? על הסיבות והסוגים השונים

ליטוף של חתול

תוכן הכתבה

אם יש לכם חתול אז אתם בטוח מכירים את הגרגור. אותו קול עמוק, נמוך ורציף שהחברים שלנו משמיעים בדרך כלל שנעים להם. זה אחד הדברים הכי חמודים שיש. נכון – כולנו יודעים שחתולים מגרגרים במצב של של נמנום כשהם מרגישים מוגנים, שנעים להם וזה נכון. אבל האמת היא שזה מנגנון מעניין יותר שפועל לא רק במצבים כאלו. 

אז אם גם אתם תהיתם יותר מפעם אחת למה חתולים מגרגרים. מיד נדבר בפירוט על כל הסיבות השונות וננסה להבין מאיפה זה מגיע. רגע לפני שאנחנו מתחילים נזכיר שכאן באתר גג לחיות תוכלו למצוא את כל מה שאתם מחפשים לכדורי הפרווה שלכם. מזון איכותי של מותגים מובילים, צעצועים ומשחקים, מיטות, ארגזי חול, חטיפים ועוד – והכל במחירים הטובים ביותר בשוק. למידע נוסף מוזמנים ליצור קשר ולהתייעץ.

חתולים מגרגרים קודם כל – כי הם שמחים

הם רגועים, נעים להם, בדרך כלל חמים להם וזה בא תמיד כשאתם מלטפים אותם. אי אפשר לפספס כי הקולות יגיעו עם עיניים עצומות למחצה, זנב שלא זז ותנוחת כרבול כללית. אפשר לומר שבמצבים האלו הגרגור הוא מקבילה לחיוך ענקי על הפנים אצל בני אדם. 

ליטוף חתול לבן

חתול מגרגר תוך כדי ליטוף של בעליו

חתולים מגרגרים כשהם רעבים או שהם רוצים משהו מכם

לא מעט חתולים יתחילו לגרגר כשזה הזמן לארוחה. מחקרים מצאו כי גרגורים שמקורם מרעב שונים לגמרי מגרגורים מסיבות אחרות. כשחתולים מגרגרים מתוך רעב הם משלבים עם הגרגור הקלאסי גם מעין יללה קטנה ועדינה. משהו שדומה פחות או יותר לצליל שמשמיעים תינוקות קטנים. למה דווקא ככה? הסיבה היא אלפי שנות אבולוציה וההתאמה של החתול לחיים לצד האדם. חתולים פשוט הבינו שעם הצליל המסוים הזה יש סיכוי יותר גדול שהם יקבלו את מבוקשם. יתרה מכך, המחקר מוכיח כי הסיכוי שחתול מגרגר יקבל אוכל מבני אדם הוא זהה גם אם לא מדובר בבעלים שלו. 

הקשר בין גורי חתולים ואמם

הגרגור הוא אלמנט מעניין ביותר ביחסים בין גורי חתולים לאמם ובא לידי ביטוי מכמה כיוונים. חתולים לומדים לגרגר בגיל כמה ימים בלבד (זוהי למעשה אחת היכולות הראשונות שהם רוכשים בחייהם). חוקרים מאמינים שזו הדרך שלהם לסמן לאמם שהם או רעבים או רגועים ונינוחים (שוב, יש הבדל בסוג הגרגור ובצליל). מהצד השני, הגרגור של האם באוזניי הגורים שלה הוא דרך להרגעה שלהם וחיזוק הדדי של הקשר. אפשר לומר שזהו סוג של שיר ערש עבורם. 

הקלה והאצה של תהליכי החלמה

זהו בלי ספק התפקיד המעניין והייחודי ביותר של גרגור אצל חתולים. בראש ובראשונה הגרגור הוא מעין מצב מדיטטיבי. כזה שעוזר לחתולים בסטרס או במצבים של כאב להירגע ומשרה רוגע באופן כללי. מעבר לכך – חוקרים גילו שלגרגור עצמו שהוא קול בתדר נמוך ורציף, יכולת מיוחדת לייצר תדר בגוף שמסייע ב:

  • האצת החלמה של עצמות סדוקות/שבורות ופצעים בגוף. 
  • בנייה של שרירים ושיקום של גידים. 
  • הקלה בנשימה. 
  • הפחתה של כאבים והורדה של נפיחות בגוף. 

חוקרים רבים אגב מאמינים כי זוהי הסיבה שכושר ההחלמה של חתולים מפציעות קשות והישרדות של תאונות הוא טוב הרבה יותר משל כלבים למשל. 

איך חתולים מגרגרים?

השאלה למה חתולים מגרגרים היא שאלה מעולה. אבל איך עושים את זה זו שאלה מעניינת לא פחות. מיתוס רווח אומר שלחתולים יש איבר ייחודי שמפיק את הקול הנמוך, אבל זה לחלוטין לא נכון. הגרגור הוא בעצם תזוזה תדירה וקבועה של תיבת הקול של חתולים. הגרגור מתחיל בעצם בפקודה של מערכת העצבים המרכזית להזיז את השרירים סביב תיבל הקול. החזרתיות של הפקודה היא מה שיוצרת בסופו של דבר את צליל הגרגור המוכר. 

keep your cats happy

בהחלט מעניין לגלות שחתולים לא מגרגרים רק שהם שמחים. אפשר לראות שזוהי תגובה רגשית די ייחודית אצל החברים שלנו שתקרה בלא מעט רגעים בחיים. 

כמובן שכאשר החתול שלכם שמח ומרוצה אתם יכולים לקשר את זה בקלות לגרגור וגם לשמח אותו אתם בטוח יודעים איך. כאן באתר תוכלו למצוא את כל מה שיעזור במשימה – מזון לחתולים איכותי, צעצועים ומשחקים לחתולים, חטיפים מפנקים לחתולים, תכשירים לטיפוח ועוד. מוזמנים ליצור קשר עם המומחים של גג לחיות ולהתייעץ בכל זמן!

רויאל קנין דייגסטיב קייר חתול

רויאל קנין חתול בוגר דייג'סטיב קר

 

 

נייצ'רס פרוטקשן אינדור מזון לחתול בית בוגר

 

 

צעצוע לייזר לחתול

צעצוע לייזר כף יד לחתול

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיתוף המאמר:

מאמרים קשורים

דילוג לתוכן