משלוחים והחזרות חינם לכל הארץ

חתול אנגורה

חתול אנגורה

תוכן הכתבה

חתול אנגורה הוא חתול מאוזן, חינני עם פרווה עדינה ומשיי המנצנץ בכל תנועה, בניגוד לגוף השרירי המוצק והארוך שמתחתיו.

אִישִׁיוּת של חתול אנגורה

נראה כי אנגורות מעוררות תגובות חזקות בבני האדם שלהן עם הסימטריה, האינטליגנציה והמסירות שלהן. אנגורה מתחברת לבעליהם לחלוטין. אנגורה לא מאושרת אלא אם כן הם נמצאים בדיוק באמצע מה שאתה עושה. הם נהנים משיחה טובה ויכולים להמשיך את הדיון עם הטובים שבהם.

אנגורות הן טובות לב, אבל נחישות. ברגע שאנגורה מקבל רעיון לראש שלה, אתה יכול באותה מידה פשוט להיכנע ולחסוך מעצמך את הוויכוח הממושך. לאנגורה יש צורך גדול לשחק וליהנות. הם אוהבים לתרגל את ההסתערות שלהם, על פיסות נייר או אצבעות אנושיות תמימות, כל מה שמתחשק להם.

כשהיא בתנועה, וזה רוב הזמן, נראה שאנגורה זורמת בחסד של רקדנים. אנגורות אינטליגנטיות מאוד הן פותרות בעיות שאוהבות להיות בשליטה על הסביבה שלהן; הם יסבלו רק כמה דקות לפני שהם יקפצו למטה כדי לחבוט בקרני שמש ולרדוף אחרי נוצות. עם זאת, הם יישארו בחדר, כך שתוכלו לצפות בתעלולים שלהם בהערצה. האנגורה ידועה בכושר השחייה שלה, ואפילו תצלול לשחייה מדי פעם. לא כל אנגורה טורקית נהנית ממים, אבל יש כאלה שכן, בדרגות שונות של התלהבות.

הִיסטוֹרִיָה של חתול אנגורה

אף אחד לא באמת בטוח איך ומאיפה הגיע הגזע העתיק הזה. לעתים קרובות עולה ההשערה שהאנגורה הטורקית התפתחה מחתול פאלאס ארוך השיער (Otocolobus manul), חתול בר אסייתי קטן בגודל של בית, אבל זה מוטל בספק. לחתול של פאלאס יש הבדלים מהותיים מהחתול הביתי ולא סביר להזדווג עם בני משפחה אלא אם לא היו בני זוג אחרים זמינים. כמו כן, ההבדלים ביניהם יבטיחו מספר דורות של זכרים סטריליים.

סביר הרבה יותר שהאנגורה הטורקית התפתחה מחתול הבר האפריקאי, כמו כל חתולי הבית האחרים. המוטציה הרצסיבית לשיער ארוך אצל חתולים התרחשה ככל הנראה כמוטציה ספונטנית לפני מאות שנים, והונצחה באמצעות התרבות באזורים הרריים מצומצמים שיגבילו את המעבר החוצה, כמו אזורים בטורקיה. חוקר הטבע הצרפתי דה בופון, שכתב בחלק המאוחר של המאה ה-17, כתב שחתולים עם פרווה ארוכה הגיעו מאסיה הקטנה, חצי אי בדרום מערב אסיה המהווה את החלק האסייתי של טורקיה. עם זאת הם התפתחו, חתולים ארוכי שיער צוינו בטורקיה ובשכונות הסובבות במשך מאות שנים.

על פי האגדה, מוחמד (570–632 לספירה), מייסד האמונה האסלאמית, כל כך אהב חתולים, עד שפעם הוא חתך את שרוולו במקום להפריע לאהובתו אנגורה מואצה, שישנה בזרועותיו. בעבר נקראו חתולי אנקרה (שמה של הבירה הטורקית שונה מאנגורה לאנקרה ב-1930), אנקרה היא גם ביתם של ארנבות ועזים ארוכות שיער אנגורה, המוערכים על ידי העם הטורקי בשל שיערם הארוך והעדין. חתולים ארוכי שיער יובאו לבריטניה ולצרפת מטורקיה, פרס, רוסיה ואפגניסטן כבר בסוף המאה ה-15. האנגורה בהחלט מצאה את דרכה לאירופה בתחילת המאה ה-16, ובסוף המאה ה-17 יובאו אנגורה לאמריקה.

תכונות פיזיות של חתול אנגורה

גוּף חתול אנגורה

מידה מדיום. הזכרים עשויים להיות מעט גדולים יותר מהנקבות.
הגוף ארוך ודק, בעל עומק גדול יותר מאשר רוחב, סגלגל ולא עגול (לא צינורי).
כתפיים באותו רוחב כמו ירכיים.
עצמות עדינות עם שרירים מוצקים.

רֹאשׁ

קטן עד בינוני, מאוזן עם אורך הגוף והגפיים. יוצרים טריז בינוני ארוך וחלק. 
אף באורך בינוני. 
צוואר דק, חינני וארוך למדי. 
סנטר מוצק, מעוגל בעדינות. קצה בפרופיל ליצירת קו מאונך עם האף.

אוזניים

גדול, רחב בבסיס, מחודד ומטופח. ממוקמים בצמוד זה לזה, גבוה על הראש, אנכי וזקוף.

עיניים

גדולות, בצורת שקד, נוטות מעט כלפי מעלה עם הבעה פתוחה.
כל צבע עיניים יכול לכלול שונות רבה בתוך ספקטרום מוגדר.
צבעי העיניים של אנגורה טורקית כוללים כחול, כחול שמיים עד ספיר, ירוק, דומדמנית עד אזמרגד.
עיניים מוזרות, עם עין כחולה אחת והשנייה ירוקה, ירוקה-זהב או ענבר.

רגליים וכפות

רגליים ארוכות. האחוריות ארוכות מהקדמיות. כפות קטנות, עגולות ומעודנות.

זָנָב

ארוך ומתחדד מבסיס רחב לקצה צר, עם מברשת מלאה.

צֶבַע

שוקולד, לבנדר, דוגמת ההימלאיה, או השילובים האלה עם לבן.

בעיות בריאות נפוצות 

  • האנגורה הטורקית בריאה בדרך כלל, אך אנגורה לבנה עם עין כחולה אחת או שתיים נוטה לחירשות באוזניים אחת או בשתיהן
  • קרדיומיופתיה היפרטרופית : סוג של מחלת לב המאופיינת בהגדלה של שריר הלב
  • אטקסיה: הפרעה נוירו-שרירית קטלנית המשפיעה על גורים בגילאי שבועיים עד ארבעה שבועות

תוחלת החיים של האנגורה 

עם קצת מזל, האנגורה הטורקית יכולה להגיע בקלות לגיל של כ-15 שנים בתנאי חיים מתאימים. כמו כל החתולים, מחלות ותנאי דיור גרועים יכולים להפחית את תוחלת החיים של האנגורה הטורקית, לפעמים באופן דרסטי.

חתולים האוהבים פעילות גופנית  

אנגורה טורקית הם חתולים פעילים שאוהבים צעצועים. ודא שהחתול שלך עושה מספיק פעילות גופנית כדי להעסיק אותו ולמנוע ממנו להשתעמם ולעסוק בהתנהגויות שליליות. מומלץ לתת להם צעצועים לחתולים, שיעסיקו אותם. 

  • גזע זה אוהב לרוץ אחרי צעצועים ולהסתער עליהם. שקול לתת לחתול שלך צעצועים לחתולים לשחק איתם, כמו עכברים מזויפים או צעצועים תלויים. אתה יכול גם לשחק עם האנגורה הטורקית שלך על ידי זריקת כדור רך או פיסת נייר כדי שהם ירדוף אחריו, או לגרום להם לרדוף אחרי מצביע לייזר.
  • ספק לחתול שלך מתקן גירוד לחתולים כדי לעזור לו לשמור על פעילות.

תזונה מומלצת 

לחיי חתול ארוכים ובריאים, חשוב לדאוג למזון לחתולים המתאים למין ועונה על הצרכים התזונתיים הטבעיים של האנגורה הטורקית שלך. אם יש צורך בדיאטה בשל משקל עודף, יש לפנות לוטרינר ולהתייעץ איתו. 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיתוף המאמר:

מאמרים קשורים

אילוף סנט ברנרד

סן ברנרד (St. Bernard)

האם אתה בעלים של סן ברנרד, או שוקל להביא אחד לביתך? מאמר זה הוא קריאת חובה עבורך. אנו מתעמקים בכל מה שצריך לדעת על הגזע

קראו עוד »
דילוג לתוכן