משלוחים והחזרות חינם לכל הארץ

בולדוג צרפתי

בולדוג צרפתי

תוכן הכתבה

הבולדוג הצרפתי  (French Bulldog) הוא גזע כלבים חסון וקומפקטי עם ראש גדול, חוטם קצר ואוזניים דמויות עטלף שגודלו, כמובן, לראשונה בצרפת. גזע זה תוסס, חביב ושובב. הבולדוג הצרפתי הוא קרוב משפחה קטן ורחוק יותר של הבולדוג האנגלי. בעוד שלשניים יש כמה קווי דמיון, לכל גזע יש מאפיינים נפרדים משלו.

הכלב שקשה לעמוד בפניו הוא כלב חמוד ומלא חיבה שהופך חיית מחמד נפלאה לכל מיני משפחות. הגודל הקטן שלהם אומר שהם יכולים להסתדר היטב גם בבתים ודירות קטנות. היתרון הוא שהם יציבים וחזקים יותר מהכלב הקטן הממוצע. בניגוד לכמה גזעי כלבים קטנים אחרים, צרפתים לא נוטים לנבוח יתר על המידה. אך הם בהחלט יתריעו כאשר מישהו בדלת. עם זאת, הם לא סובלים להישאר לבד יותר מדי זמן, אז אם אתה עובד שעות ארוכות, נוסע לעתים קרובות, או פשוט אין לך הרבה זמן להקדיש לחיית מחמד, זה לא הגזע המתאים לך. בולדוג צרפתי

בסך הכל, זהו גזע נאמן, אינטליגנטי, שבדרך כלל מסתדר היטב עם ילדים ובעלי חיים אחרים והופך לכלב משפחה מצוין. הצרפתי הוא באמת בן לוויה שמח וידידותי.

מאפיינים של הבולדוג הצרפתי

בולדוגים צרפתיים הם כלבים בעלי אוריינטציה משפחתית מאוד, הם מאוד חביבים כשהם מבלים זמן רב עם המשפחה שלהם. שים לב שהצרפתי שלך ירצה בחברתך תמיד. לא יעשה לו טוב אם יישאר לבד לפרקי זמן ארוכים בכל יום. זהו גזע שובב שאוהב להיות בקרבת בעליו וילדי המשפחה. 

בולדוג צרפתי בדרך כלל נובח רק כאשר יש משהו שבאמת צריך את תשומת הלב שלך. מה שהופך אותם לבחירת גזע טובה עבור מגורים בדירה. הצרפתי שלך יהנה לשחק בבית או בחצר. אך בסך הכל, כלבים אלה אינם דורשים פעילות גופנית רבה כדי להישאר מאושרים ובריאים. הליכה קצרה או מפגש יומי של אחזור או משיכה היא בערך כל מה שנדרש עבור הכלבים נטולי האף האלה. ובסופו של יום, הצרפתי שלך ישמח להתכרבל איתך על הספה לזמן איכות.

היסטוריה של הבולדוג הצרפתי

מחלוקת מסוימת אופפת את מוצאו של הבולדוג הצרפתי. אך עם זאת, ללא ספק מקורו של הגזע מהבולדוג האנגלי. רבים מאמינים שהבולדוג האנגלי גדל בגודלו ואז הובא לצרפת, שם פותח הבולדוג הצרפתי עם הזמן. 

מאפיין ייחודי של הבולדוג הצרפתי הוא אוזניו דמויות העטלפים, בניגוד לאוזניים בצורת ורדים של הבולדוג האנגלי. חובבי הבולדוג האנגלי הצעצוע הצרפתים קיבלו בקלות את אלה שהיו להם אוזניים זקופות. האוזניים הזקופות שנחשבו אז פחות נחשקות באנגליה. ייתכן שגזעים אחרים תרמו לקווי הדם של הבולדוג הצרפתי, אולי כולל כמה טריירים והפאג.

בולדוגים צרפתיים הפכו פופולריים בקרב נשות החברה בארצות הברית בסוף המאה ה-19. הבולדוג הצרפתי תמיד היה ידוע כבן לוויה אהוב ודי כלב חיק. 

טיפוח בולדוג צרפתי

בולדוגים צרפתיים דורשים פחות פעילות גופנית וטיפוח מאשר גזעי כלבים פופולריים רבים אחרים. אך חלקם יכולים להשתמש במעט אימון נוסף (בהתאם לצרכים הספציפיים של הכלב שלכם). כל עוד הצרפתי שלך מתרועע כראוי עם אנשים חדשים ובעלי חיים אחרים כשהוא מאומץ לראשונה, הם צריכים להפוך לבן לוויה ידידותיים ומאושרים במשק הבית שלך.

פעילות גופנית 

באופן כללי, הצרפתי הוא יותר כלב ברכיים מאשר שותף לריצה, אבל פעילות גופנית שגרתית עדיין חשובה בזהירות. גזע זה יכול בקלות להתחמם יתר על המידה בגלל אפו הקצר ובעיות פוטנציאליות בדרכי הנשימה. פעילות גופנית יומיומית חשובה מאוד, אך אל תגזימו. משחק עם צעצועים לכלבים בבית או ריצה בחצר לפרקי זמן מוגבלים הוא הטוב ביותר. הליכה קצרה היא עוד אפשרות טובה. רשת ההצלה של הבולדוג הצרפתי מציינת שצרפתים הם שחיינים גרועים. אתם תצטרכו לפקח על גזע זה סביב בריכה או מקורות מים אחרים.

טיפוח

הבולדוג הצרפתי הם כלבים בעלי ציפוי חלק שנוטים להשיל בקצב מתון. הגזע דורש מעט יותר מטיפוח שגרתי בסיסי, כולל צחצוח שבועי. הם מאבדים את הפרווה שלהם באביב ובסתיו. ולכן, הבעלים עשויים לרצות להבריש אותם יותר במהלך העונות הללו.

אם הצרפתי שלך נוטה לבעיות עור, אז מומלץ על אמבטיות עם שמפו לכלבים להרגעת העור וניקוי אוזניים קבוע עשויות לעזור. קפלי העור העמוקים עשויים להזדקק למעט תשומת לב כדי להסיר מהם פסולת באמצעות מטלית לחה או מגבון תינוק, לאחר מכן להקפיד על ייבוש יסודי.

גזוז את הציפורניים של הכלב מדי כמה שבועות כדי למנוע מהן להיסדק או להתפצל. כמו כן, מומלץ לתרגל היגיינת פה מונעת על ידי צחצוח שיניים פעמיים עד שלוש בשבוע. זה יכול לעזור להרחיק את זיהומי החניכיים הנפוצים של הגזע ואת בעיות השיניים.

אילוף ואימון 

צרפתים חכמים ומוכנים ללמוד, וללמד אותם בעקביות היא דרך מצוינת לחזק את הקשר שלכם. גזע זה גם נוטה להיות מונע ממזון, וזה מועיל במיוחד בעת אילוף הכלב שלך. לפעמים קשה לאמן בולדוגים צרפתיים.

סוציאליזציה חשובה באותה מידה כדי להבטיח שהצרפתי שלך מותאם היטב לסביבתו. אתה יכול להתחיל ללמד גזע זה צייתנות בסיסית כבר בגיל שמונה שבועות. וזה מועיל לקחת את הגור שלך לשיעורי אימון וסוציאליזציה כשהם מוכנים. זוהי דרך מצוינת ללמד את הכלב שלך פקודות חדשות תוך סיוע לו להיות נוח יותר בקרב אנשים חדשים וכלבים אחרים.

רוב הבולדוגים הצרפתיים יכולים להתקיים בשמחה כשהם גדלים עם חיות מחמד אחרות. אבל חלקם נוטים לרדוף אחרי חתולים או כלבים קטנים. צרפתי שלא התרועע עם חיות אחרות עלול לגלות תוקפנות כלפי כלבים מאותו מין. גזע זה יכול להראות קנאה ותחרות גם במשק בית מרובה כלבים. רובם ידידותיים לילדים. תמיד חשוב לדון בהיסטוריה שלהם עם ילדים וחיות מחמד כדי להבטיח שהם מתאימים למשק הבית שלכם.

עצות בטיחות

יחד עם המגבלות שלו על פעילות גופנית, צורת הפנים של הבולדוג הצרפתי משפיעה גם על הבטיחות של כמה מצבים נפוצים אחרים כמו נסיעות. נקטו אמצעי זהירות נוספים בעת נסיעה עם גזע זה כדי להבטיח שהצרפתי שלכם לא יתחמם יתר על המידה. במיוחד דאגו לעולם לא להשאיר את הכלב שלכם ללא השגחה ברכב. רשת ההצלה של בולדוג צרפתית מציינת שאם נדרשת טיסה, הצרפתי שלך צריך לנסוע איתך בתוך כלוב טיסה לכלב בתא הנוסעים.

הצרפתים יכולים גם להיות רגישים במידה מסוימת למזג האוויר. כשחם בחוץ, שמור את הבולדוג הצרפתי שלך בפנים כמה שיותר. כשמגיע הזמן לטיול והפסקת שירותים, שמור את הבולדוג שלך בצל ככל האפשר. הייה ער לכל סימני התחממות יתר, כולל התנשפות יתר, עייפות או חולשה. ובחורף, מעיל ישמור על הנוחות של הצרפתי שלך גם כשהטמפרטורות יורדות.

בעיות בריאות נפוצות

מגדלי כלבים אחראיים שואפים לשמור על תקני הגזע הגבוהים ביותר שנקבעו על ידי מועדוני כלבים כמו AKC. כלבים שגדלו עם סטנדרטים אלה נוטים פחות לרשת מצבים בריאותיים. אבל כמה בעיות בריאות תורשתיות עדיין יכולות להתרחש בגזע הבולדוג הצרפתי. 

להלן בעיות שכדאי להיות מודעים אליהם:

  • תסמונת ברכיצפלית- אופייני לגזעי כלבים "שטוחים" רבים, תסמונת ברכיצפלית היא מצב שיכול להשפיע על דרכי הנשימה והנשימה של הכלב שלך.
  • דיספלזיה של מפרק הירך- למרות שזה נפוץ יותר בגזעי כלבים גדולים יותר, דיספלזיה בירך יכולה להשפיע גם על בולדוגים צרפתיים. מצב זה נגרם על ידי התפתחויות חריגות במפרקי הירך של הכלב שלך. וטרינרים יכולים בדרך כלל לספק טיפול כדי לעזור לכלבים עם דיספלזיה של מפרק הירך לחיות בנוחות.
  • בעיות עור ואלרגיות- מצבים אלה יכולים להשפיע על כל כלב. אך בולדוגים צרפתיים עשויים להיות מועדים יותר מגזעים אחרים. זיהומים, אלרגיות ודרמטיטיס הם גורמים שכיחים לכתמים מגרדים או מגורים.

דיאטה ותזונה

בדרך כלל יש להאכיל בולדוגים צרפתיים שתי ארוחות ביום. ספק עד 3/4 כוס מזון יבש לכלבים לכל ארוחה או מזון תוצרת בית לכלבים בפיקוח וטרינר. כמויות ספציפיות יותר של מזון שהכלב שלך דורש תלויות בכמה דברים. בגודלו, רמת הפעילות, גילו וההיסטוריה הרפואית שלו. לכן עדיף לדון בצרכים התזונתיים הללו עם הווטרינר שלך כדי לפתח תוכנית ארוחה המתאימה למבנה הגוף ולאורח החיים של הצרפתי שלך. חשוב גם לעקוב אחר משקל הכלב שלך. שכן, השמנת כלבים עלולה לקצר את חיי הכלב וליצור תנאי מחיה לא נוחים בכל גיל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיתוף המאמר:

מאמרים קשורים

דילוג לתוכן