משלוחים והחזרות חינם לכל הארץ

פרוותיים, מגושמים ופשוט מתוקים: 7 סוגי כלבים גדולים ששווה להכיר

כלבים גדולים

תוכן הכתבה

כמו הרבה זנים אחרים, גם סוגי הכלבים הגדולים הם נאמנים, חמודים וידידותיים. ועדיין נראה כי הגודל שלהם הוא הרבה פעמים בעוכריהם, מפני שהוא בהחלט עשוי להיות מאיים, במיוחד על אנשים חיצוניים שלא מכירים את האופי הטוב של הכלב. על כן תהליך החברות והקרבה לבני אדם אצל זנים גדולים זה משהו שחייב להתחיל כבר בשלבים המוקדמים ביותר בחייו של הכלב. כמו כן אלו הם כלבים שחייבים להגיב היטב לפקודות כמו ״ארצה״ או ״עזוב״ – זאת מפני שהרבה פעמים הם עשויים לגרום לנזק בלי כוונת זדון מתוך הגודל המשמעותי שלהם ומתוך חוסר הבנה שהם גורמים לפגיעה. 

אם כך, כדי לתרום למאמץ היח״צ אנו רוצים לעבור כעת על 10 זנים גדולים ולהכיר לכם אותם קצת יותר לעומק. רגע לפני אנו רוצים להזכיר שאם אתם מעוניינים להתייעץ ולקבל מידע נוסף לגבי כלבים גדולים – מזון לכלבים, צעצועים לכלבים מתאימים ועוד – אתם לגמרי מוזמנים ליצור איתנו קשר. בואו נתחיל. 

אקיטה

גובה: 600 עד 700 ס״מ.

משקל: 30 עד 60 קילו במקרים קיצוניים. 

מזג: נאמנים ומגוננים. 

תוחלת חיים: 10-13 שנים

הכלבים הללו נחשבים ללא פחות מגאווה לאומית בארץ המוצא שלהם יפן, שם הם הורבעו במטרה לסייע בציד. עד היום מדובר על כלבים בהחלט מומלצים למי שמחפש כלב שמירה נאמן וטוב. הם נקשרים בקלות ובמהירות לבעלים שלהם ונוטים לגונן בצורה ברורה. הרבה פעמים מדובר על כלבים שהם חשדנים כלפי כלבים אחרים ובני אדם שהם לא מכירים. 

 

רועה בלגי

גובה: חצי מטר עד 600 ס״מ. 

משקל: 25 עד 35 ק״ג. 

מזג: רגישים ואינטליגנטיים במיוחד. 

תוחלת חיים: 12-14 שנים. 

זן כלבים פשוט נהדר ובאופן משעשע תוכלו לשים לב שזהו הזן הקטן ביותר שבחרנו להכניס לרשימה. רועים בלגים הם כלבים חכמים, נוחים וממושמעים שנהנים לבצע משימות ולקבל עליהן תגמול. התכונות החשובות הללו זה מה שהפך את הזן הזה לנפוץ ביותר בקרב שירותי הביטחון של ארצות הברית. אם יש לכם רועה בלגי בהחלט מומלץ להצטייד בחטיפים לכלבים איכותיים ובריאים כהשלמה לתזונה שלהם וזוהי דרך מצוינת לתגמל אותם לאחר ביצוע משימות. 

 

סאן ברניז (כלב הרים)

גובה: חצי מטר עד 700 ס״מ. 

משקל: 30 עד 55 ק״ג. 

מזג: רגועים וידידותיים.

תוחלת חיים: 7-10 שנים. 

בן הדוד האהוב והחמוד של הסאן ברנרד – כלבים בהחלט מתוקים כיף ללטף ולשחק איתם. נחשבים לבני לוויה מעולים וכלבים מצוינים למשפחות בזכות האופי שלהם. הם ידידותיים גם לזרים ומתאימים את עצמם בקלות לכל סיטואציה עם בני אדם. נכון, הם מנשירים לא מעט פרווה, אבל זה לגמרי שווה את האהבה שנקבל מהכלבים המתוקים האלה. 

 

דוברמן

גובה: 600 עד 700 ס״מ.  

משקל: 27 עד 45 ק״ג. 

מזג: אמיצים ובעלי דריכות ועירנות יוצאת דופן. 

תוחלת חיים: 10-12 שנים.

כלבים בעלי אומץ יוצא דופן, כישורים אתלטיים מרשימים ורגישות רבה כשזה נוגע לביטחון הבעלים שלהם. עם כל זה מדובר על כלבים שקל לאלף, חברותיים ביותר גם בעת משחק וכאלו שמסתדרים נפלא עם ילדים. יתרון נוסף הוא פרווה קצרה שקל מאד לטפח. צריך לזכור שאלו כלבים אנרגטיים שצריכים הזדמנות לפרוק את כל המרץ שלהם. 

רועה גרמני

גובה: 600 עד 700 ס״מ. 

משקל: 20 עד 40 ק״ג. 

מזג: נאמנים ובעלי ביטחון עצמי גבוה.  

תוחלת חיים: 7-10 שנים. 

הרבה בזכות העבודה הנאמנה שלהם עבור כוחות הביטחון, כלבי רועה גרמני נחשבים לכאלה שיודעים לתת עבודה. הם לומדים בקלות פקודות חדשות והם נחשבים לכלבים צייתניים במיוחד כל עוד הם זוכים לאילוף וחינוך מתאים מגיל צעיר. אלו גם כלבים שניתן להתאים למשפחות ובתים והם נוטים לפתח אופי רך ושובבי יותר אם הם נחשפים לגורי כלבים. 

דני ענק

גובה: 700 עד 800 ס״מ. 

משקל: 50 עד 80 ק״ג. 

מזג: סבלניים, ידידותיים ורגישים במיוחד. 

תוחלת חיים: 7-10 שנים.

בואו נעשה כבוד לאחד הכלבים הגדולים, המרשימים ולמען האמת גם החמודים ביותר – הדני הענק. מדובר על כלבים שמגוננים מאד על הבעלים שלהם מחד, אך מאידך מסוגלים להתאים את עצמם בקלות לסיטואציות ואנשים חדשים. הם אוהבים לבלות זמן עם המשפחה ונהנים מאד מגירויים מנטליים מחשבתיים. הם בדרך כלל לא ממש מודעים לגודל שלהם מה שיכול להיות ממש מצחיק וממש מסוכן בו זמנית.   

גרייהאונד (כלב רוח, מוכרים ככלבי מרוצים)

גובה: 600 עד 800 ס״מ. 

משקל: 27 עד 32 ק״ג. 

מזג: עצמאיים, עדינים ורגישים.  

תוחלת חיים: 10-13 שנים. 

הגרייהאונד הוא זן ייחודי המאופיין בעצמאות משמעותית ויוצאת דופן לכלבים. מדובר על כלבים במשקל נמוך יחסית לממוצע אצל כלבים גדולים בזכות מבנה הגוף הרזה והאתלטי שלהם. אז נכון, הם לא הכי חזקים במילוי פקודות באופן אוטומטי, אבל הם עדיין נוחים ביותר כחיות מחמד ובסך הכל מדובר על כלב ממש חמוד. 

מה כלבים גדולים אוכלים?

אז איזה אוכל צריך לתת לכלבים שלנו? ובכן, בגדול הצרכים התזונתיים דומים לאלו של שאר הכלבים, רק הכמויות הן כמובן גדולות יותר מן הסתם. מומלץ בהחלט לעיין ולראות דגמים של מזון לכלבים גדולים ,גורים ובוגרים. כמובן שכל זן מגיע עם הנטייה שלו למחלות כאלו ואחרות ובהחלט ניתן להתאים מזון רפואי בהתייעצות עם הוטרינר. 

שימו לב כי מעבר לתזונה הקבועה – מומלץ בהחלט לשלב גם חטיפים מזינים כדרך לתגמול ומשחק. 

זכרו כי כלבים מגזע גדול הם חמודים ומתוקים ממש כמו הזנים הגדולים ולפעמים הם פשוט סובלים מתדמית גרועה. מוזמנים לפנות אלינו ולהתייעץ לגבי מוצרים שונים ומזון בכל שלב. 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שיתוף המאמר:

מאמרים קשורים

דילוג לתוכן